Ви тут:
Суспільство Україна 

НАТО нарощує сили у Чорному морі через агресію Росії

НАТО посилило свою військову присутність у Чорному морі через активну мілітаризацію акваторії Росією. У відповідь на незаконну анексію Криму та напад РФ на українські судна в районі Азовського моря, Альянс збільшив кількість кораблів та проводить військові навчання в регіоні.

Чорне море є важливим для НАТО, тому не можна дозволити, аби РФ захопила його. Про це у Тбілісі заявив генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг під час спільної прес-конференції з прем’єр-міністром Грузії Мамукою Бахтадзе. Повідомляє “24 канал”.

Те, що ми бачимо – це суттєва мілітаризація Росією регіону Чорного моря, особливо після незаконної анексії Криму. Ми бачили агресивні дії Росії проти українських кораблів неподалік від Азовського моря та Керченської протоки. У відповідь НАТО збільшило свою присутність у Чорному морі, і працює разом із Грузією над вирішенням викликів у сфері безпеки у Чорноморському регіоні, – наголосив Столтенберг.

Зараз Альянс збільшив кількість військових кораблів в регіоні Чорного моря, присутність своїх сил на суходолі, зокрема у Румунії, проводить повітряне патрулювання. Наразі в регіоні перебувають два кораблі НАТО – один від Великобританії, інший – під прапором Франції.

Кілька днів тому кораблі країн Альянсу з числа постійного військово-морського угруповання брали участь у навчаннях НАТО з морського розмінування “Посейдон”. Загалом до НАТО входять три чорноморські країни – Туреччина, Болгарія, та Румунія, які мають власну присутність у Чорному морі.

“Всі ці фактори сприяють збільшенню присутності НАТО у Чорноморському регіоні”, – підсумував генеральний секретар НАТО.