Ви тут:
Суспільство Цікавинки 

NASA оголосило про першу в історії космічну місію, яку виконають виключно жінки

У Міжнародний жіночий день американське космічне агентство NASA оголосило про першу в історії космічну місію, яку виконають виключно жінки.

Як зазначає ITC.ua, їх буде четверо: Енн Макклейн і Христина Кох вийдуть у відкритий космос, аби замінити сонячні батареї на МКС, при цьому з Землі керувати польотом буде Мері Лоуренс, а місце за пультом управління космічною прогулянкою, що розташований в Космічному центрі імені Ліндона Джонсона, займе диспетчер Крістен Фаччол з Канадського космічного агентства.

Христина Кох і Енн Макклейн є випускницями групи астронавтів, набраної NASA в 2013 році, половину якої становили жінки.

39-річна Макклейн, за її власними словами, мріяла відправитися в космос з раннього дитинства. У неї три вищі освіти: у Військовій академії США вона навчилася на інженера-механіка, потім закінчила магістратуру британського Університету Бата, після чого отримала ще один магістерський диплом в Університеті Брістоля – за фахом «міжнародна безпека». Крім того, п’ятнадцять місяців Макклейн відслужила в Іраку пілотом вертольота і дослужилася до звання підполковника, на її рахунку більше 200 бойових вильотів.

Кар’єра 40річної Христини Кох більше пов’язана з наукою. Фізик і інженерелектрик за освітою, в NASA вона потрапила як співробітниця лабораторії астрофізики високих енергій, де займалася розробкою приладів для різних космічних місій і паралельно вела лабораторні заняття з фізики в Коледжі Монтгомері.