Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

На Полтавщині жінка понад два роки терпіла систематичне побиття від чоловіка

У Кобеляцькому районі поліція повідомила про підозру в домашньому насильстві чоловікові за систематичне побиття дружини.

Як повідомила керівник Дільничні офіцери поліції Полтавської області Жанна Ахиджанян, 36-річна жертва домашнього тирана більше двох років терпіла побої. А в останньому випадку сімейного конфлікту, який став підставою для досудового розслідування за новою статтею Кримінального кодексу (126-1), 55-річний співмешканець побив не тільки жінку, але й її 5-річну доньку.

“Для нашої області це перший факт внесення відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ст. 126-1 Кримінального кодексу України”,- йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, з 11 січня цього року «кривдників» можуть притягнути до кримінальної відповідальності за домашнє насильство, що носить систематичний характер, до якого прирівнюються не тільки фізичний вплив, але й психологічне, економічне та сексуальне насилля.

Керівник дільничних зазначила: «На жаль реагування поліції на кожне звернення жінки раніше не приносили бажаних результатів. Оскільки штраф і громадські роботи, які винному неодноразово визначав суд за застосування насильства по відношенню до дружини були не ефективними (матеріали були складені за ст. 125 Кримінального кодексу)! Як свідчать обставини останніх подій правильних висновків він не зробив».

Жанна Ахиджанян сподівається, що більш суворе покарання, передбачене за домашнє насильство новою кримінально-правовою нормою, зможе істотно змінити ситуацію. А відповідно до статті 126-1 Кримінального кодексу це можуть бути громадські роботи на строк від ста п’ятдесяти до двохсот сорока годин, або арешт на строк до шести місяців, або обмеження волі на строк до п’яти років, або позбавлення волі до двох років.

«Нажаль, нерідко тільки страх перед відповідальністю, змушує людей переглянути свою поведінку і ставлення до оточуючих!» – підсумувала поліцейська.