Ви тут:
Кримінал Полтавщина Суспільство 

На Полтавщині зафіксували 34 порушення виборчого законодавства

За весь період передвиборчих перегонів на Полтавщині зареєстровано вже 160 повідомлень про ймовірні порушення вимог виборчого законодавства. Про це йдеться на офіційному сайті ГУ НП в Полтавській області.

З-поміж 34-х задокументованих поліцією правопорушень, 28 адміністративних протоколів складені за ч. 2 ст. 212-13 КУпАП – недотримання порядку виготовлення та розповсюдження друкованих матеріалів передвиборної агітації різних політичних партій без відповідних реквізитів.

За порушення порядку розміщення агітаційних матеріалів та політичної реклами (ст. 212-14 КУпАП) складено 3-и адміністративні матеріали. Серед задокументованих порушень у цій сфері також є 3 дрібних хуліганства (ст. 173 КУпАП).

Начальник поліції Полтавщини Андрій Замахін повідомив, що від початку виборчої кампанії до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесені відомості щодо 5 ймовірних кримінальних правопорушень, пов’язаних з виборчим процесом.

Два провадження відкриті за ймовірними фактами підкупу виборців (ст. 160 Кримінального кодексу України), що мали місце у Полтаві та Кременчуці. А також по одному кримінальному провадженню відкрито за статтями: 383 (Завідомо неправдиве повідомлення про підкуп виборців), 176 (Порушення авторського права при здійсненні передвиборної агітації) та 190 (Шахрайство) Кримінального кодексу України.

“Кожному факту порушення чинного законодавства буде надано принципову правову оцінку. Поліція зробить все від неї залежне, аби забезпечити законність виборчого процесу”, – зазначив Андрій Замахін.