Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

На Полтавщині відбувся третій Форум ОСББ

Участь у Форумі взяли голови ОСББ міст і селищ області, де створені ОСББ, представники обласних і місцевих установ, організацій та служб, робота яких тісно пов’язана з ОСББ.

Актуальність проведення такого Форуму полягає у  розв’язанні конкретної проблеми – підвищення рівня обізнаності голів та членів ОСББ за допомогою комунікації з державними структурами для прозорого та чіткого функціонування житлових об’єднань і розуміння перспективи нововведень, що пропонуються для розв’язання нагальних питань. Протягом Форуму провели панельні дискусії та створили Раду голів ОСББ Полтави, повідомляють у Полтавській ОДА.

Мета заходу – сформувати якісний підхід до створення ОСББ на Полтавщині та підвищення рівня обізнаності чинних голів ОСББ.

«Наразі в Україні нараховується близько 30 тисяч ОСББ, із них 26,5 тисячі – це ті, які дійсно працюють. На Полтавщині – 775 ОСББ. Є й такі, що ще перебувають у стадії створення й отримання будинків на баланс. Для нас перепона роботи ОСББ – це нерозуміння органів місцевого самоврядування, що передача в управління будинків сприяє тому, що бюджет – міський, районний чи ОТГ – знімає з себе навантаження з утримання приватної власності, яка не має ніякого стосунку до територіальної громади. Таким чином в органів місцевого самоврядування є можливість витрачати кошти на загальні потреби громади», – наголосив  голова асоціації підтримки ОСББ м. Полтави Олег Тертишник.

Також він зауважив, що наразі на Полтавщині є близько 11 мільйонів метрів квадратних житлової забудови, із неї близько 17-18 відсотків – це площі, які обслуговуються ОСББ або житлово-будівельними кооперативами.

«Форум – це майданчик, де збираються відповідальні квартиронаймачі, які наразі організувалися, взяли на себе відповідальність за своє житло та можуть поділитись тими досягненнями, які вони зробили. На жаль, у Полтаві небагато є прикладів утеплення будинків. У Кременчуці таких заходів зроблено більше. Полтаві потрібно ще попрацювати у напрямку створення ОСББ. Впевнений, що є відповідальні власники квартир, які зацікавлені у  співпраці з міською, обласною владою за програмами,  які маємо в облаштуванні будинків, та щоб вони споживали менше тепла, електроенергії, води й люди побачили  у своїх платіжках менші суми», – зазначив заступник директора – начальник управління житлово-комунального господарства Полтавської облдержадміністрації Едуард Рева.