Ви тут:
Полтавщина Прес-релізи Суспільство 

На Полтавщині ОПОРА звернулась до поліції через агітаційну продукцію

Протягом 12 та 13 березня спостерігачі ОПОРИ двічі звертались до поліції Полтавщини відносно агітаційної друкованої продукції на підтримку кандидатів в Президенти, котрі не мали вихідних даних. Зокрема в Карлівці зафіксоване масове розміщення агітаційних плакатів на дошках оголошень в підтримку Руслана Кошулинського, а в Полтаві наліпки з написом «Зе! Команда. +1» на двох автомобілях громадського транспорту.

В Карлівці протягом 12 березня було зафіксовано 6 випадків розміщення агітаційних плакатів з написом: «Руслан Кошулинський. Єдиний вибір українців», на дошках оголошень. Жоден з плакатів не містив відомостей про установу, яка здійснила друк, їх тираж, інформацію про осіб, відповідальних за випуск, та замовника відповідних матеріалів.

Маршрутні таксі з наліпками на підтримку Володимира Зеленського без вихідних даних були зафіксовані 11 березня в Полтаві за маршрутом «Центр-Огнівка». В одному випадку наліпки розміщувались на зовнішній стороні маршрутки, в іншому – в салоні громадського транспорту.

Згідно з частиною 16 статті 64 Закону України «Про вибори Президента»: «забороняється виготовлення та розповсюдження друкованих передвиборних агітаційних матеріалів, що не містять відомостей про установу, яка здійснила друк, їх тираж, інформацію про осіб, відповідальних за випуск, та замовника відповідних матеріалів».

«Уся агітаційна друкована продукція має містити вихідні дані. Відсутність даної інформації може вказувати на та фінансування з-за меж виборчого фонду, що прямо порушує виборче законодавство. Відносно обох випадків ОПОРА звернулась до поліції», – наголосив координатор спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами в Полтавській області Костянтин Донченко.

Окрім цього, 10 березня ОПОРА зафіксувала в Полтаві пошкодження сітілайту з агітацією кандидата в Президенти Юлії Тимошенко, котрий невідомі обмалювали чорною фарбою.