Ви тут:
Полтавщина субсидії Суспільство ТОП-новина 

На Полтавщині найкраще в Україні налагоджена робота з призначення субсидій “живими грошима”, – Андрій Рева

На Полтавщині понад 200 тис. сімей отримують субсидії готівкою.  У лютому загальна сума нарахованої субсидії готівкою становить понад 300 тис. грн. Понад 130 тисяч сімей одержують виплати через Пенсійний фонд України та понад 60 тисяч  – через АТ «Ощадбанк». Станом на 18 березня через «Ощадбанк» виплати отримали більше 30 тисяч субсидіантів.

Про це під час селекторної наради з Віце-прем’єр-міністром України Павлом Розенком розповів заступник голови облдержадміністрації Олег Пругло, повідомляють у Полтавській ОДА.

За його словами, з метою впровадження двох механізмів монетизації субсидій в області здійснили низку заходів.

«Провели інформаційно-роз’яснювальну роботу серед населення та розробили Пам’ятку одержувачам субсидій. Крім цього, організували системну роботу районних комісій щодо призначення субсидій. Субсидіантам, які отримують гроші через «Ощадбанк», надали супровід щодо оплати житлово-комунальних послуг. Сформували списки пенсіонерів, які за станом здоров’я не можуть самостійно звернутися до відділення «Ощадбанку» та узгодили з банком строки виплат субсидій», – розповів Олег Пругло.

Як зазначив Павло Розенко, в Україні середній розмір субсидій, які люди отримуватимуть готівкою, становитиме 1676 гривень. Станом на 19 березня загальна сума нарахованої субсидії у готівковій формі становить 5,7 млрд грн.

Читайте також: Відсьогодні в Україні розпочалася монетизація субсидій: як вона працюватиме

«За нашими розрахунками, приблизно 3,5 млн господарств на сьогодні повинні отримувати субсидії у вигляді готівкових коштів. Нагадаю, що аналогічні суми люди отримають також у квітні й травні 2019 року. В системі нарахування субсидій нічого не змінилося. Ніяких додаткових критеріїв, ніяких додаткових обмежень, які якимось чином вплинули б на механізм доступу до субсидій», – зазначив Павло Розенко.

Міністр соціальної політики України Андрій Рева поінформував, що нині по Україні опрацьовано 43% заяв на призначення субсидій, що подані після 1 січня 2019 року.

«Найкраще налагоджена робота в Полтавській області, де відпрацьовано 90% заяв, в Івано-Франківській –  69%, Київській – 63%, Львівській – 62%. Є регіони, зокрема це Одеська область, де опрацьовано лише 27% заяв, та Чернівецька, де опрацьовано 15% заяв. Прошу всіх організувати належним чином роботу, зокрема на місцях, щодо призначення та надання субсидій у грошовій формі відповідно до положення про порядок призначення житлових субсидій, скоординувати діяльність відповідних органів, установ та організацій, задіяних у цьому процесі», – наголосив Андрій Рева.

На селекторній нараді порушили питання щодо розміру комісійної винагороди АТ «Ощадбанк», яка не повинна перевищувати 0,7% суми платежів.

«У підприємств водопровідно-каналізаційного господарства чинними тарифами на послуги не передбачено відшкодування витрат на комісійну винагороду, а у теплокомуненерго структура тарифу на теплову енергію передбачає розмір комісійної винагороди банків за послуги з прийняття платежів від населення в розмірі 0,5% прийнятої суми», – зазначив Олег Пругло.

Підприємства не мають грошей компенсувати комісію «Ощадбанку» в розмірі 0,7% за перерахунок субсидій та не мають права укладати договори на збиткових умовах.

Це питання повинні урегулювати найближчим часом.