Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

На Полтавщині надзвичайники завершили контрольну первірку ОДА, РДА та міських рад

7 березня у Полтавській ОДА підвели підсумки  контрольної перевірки з виконання вимог законів та інших нормативно-правових актів з питань  техногенної та пожежної безпеки, цивільного захисту і діяльності аварійно-рятувальних служб області.

Комісія перевіряла усунення недоліків у плануванні діяльності територіальної підсистеми та її ланки, організацію роботи з виконання законодавства у сфері цивільного захисту, пожежної та техногенної безпеки.

“Протягом 10 днів перевіряли Гадяч, Горішні Плавні, Зіньків, Кобеляки, Полтаву, Пирятин, Гадяцький, Зіньківський, Кобеляцький та Пирятинський райони.Вцілому в області приділяється значна увага питанню забезпечення цивільного захисту населення, пожежної та техногенної безпеки. Хоча є й деякі моменти, роботу в яких необхідно посилювати. Загалом ступінь виконання на Полтавщині вимог законів та інших нормативно-правових актів з питань  техногенної та пожежної безпеки, цивільного захисту і діяльності аварійно-рятувальних служб 75%”, – повідомив заступник голови комісії, заступник начальника управління – начальник відділу по роботі з органами влади та стратегічними об’єктами управління пожежної безпеки Департаменту запобігання надзвичайним ситуаціям аппарату ДСНС Євген Лінчевський.

Підсумки роботи комісії викладені у Акті контрольної перевірки.

“Дякую районам та управлінням, які відгукнулися, які усунули багато недоліків. Ми розуміємо, що одночасно виправити всі недоліки досить важко, адже для усунення деяких недоліків треба чималі кошти. Але вцілому, робата продувжується і ми повинні дійти до найкращого показника”, – зазначив заступник голови Полтавської ОДА Роман Товстий.

Комісія вважає, що стан планування діяльності територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту та її ланок, організація роботи з виконання вимог законів та інших нормативно-правових актів з питань  техногенної та пожежної безпеки, цивільного захисту і діяльності аварійно-рятувальних служб після комплексної перевірки покращиться. Вже багато виявлених недоліків усунено.

“На момент перевірки одним з проблемних питань, яке залишається не вирішиним є утворення самостійних структурних підрозділів з питань цивільного захисту у структурах виконавчої влади та органів місцевого самоврядування. На сьогодні в області створено 41 ланку територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту. Значного покращення роботи місцевих комісій з питань цивільного захисту не відбулося. План реагування на надзвичайні ситуації та план взаємодії органів управління та сил цивільного захисту на Полтавщині розроблено”, – зазначив Лінчевський.

Для опвіщення населення про винекнення надзвичайної ситуації в області задіяно 431 електросирена, з яких 63% працюють централізовано. Інформування населення здійснюється за рахунок 166 автоматизованих радіотрансляційних вузлів, які забезпечують роботу 29121 радіоточці та 354 гучномовцям та 8 місцевих радіомовних станцій.

41% захисних споруд не готові до використання.

Також комісія відмітила не належну роботу медичної служби, адже бригади екстренної меддопомоги частково забезпечені засобами індивідуального захисту органів дихання.