Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

На Полтавщині майже 95 відсотків дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, виховуються в сім’ях

Під головуванням заступника голови облдержадміністрації Олега Пругла відбулося чергове засідання обласної міжвідомчої робочої групи з реформування системи інституційного догляду й виховання дітей.

Її учасники обговорили виконання Регіонального стратегічного плану дій з реформування системи інституційного догляду і виховання дітей в Полтавській області на 2018-2026 роки.

Основна мета Регіонального плану – забезпечення прав дітей на проживання, догляд і виховання в сім’ї або в умовах, максимально наближених до сімейних, проведення заходів, спрямованих на створення ефективних механізмів підтримки сімей із дітьми, доступу до якісних соціальних, освітніх, медичних послуг.

Олег Пругло розповів, що одним із пріоритетів діяльності органів виконавчої влади та місцевого самоврядування є забезпечення права кожної дитини на виховання в сім’ї, адже ніякий найсучасніший заклад не зможе замінити дитині родину.

«Результатом впровадження реформи деінституалізації має бути повноцінне та якісне виховання дітей у сім’ях або умовах, максимально наближених до сімейних форм виховання», – наголосив Олег Пругло.

До речі, діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування, насамперед з інвалідністю, невдовзі зможуть проживати в умовах, максимально наближених до сімейних, у закладі нового типу – малому груповому будинку, будівництво якого розпочато в Оржицькому районі за рахунок коштів субвенції з державного бюджету.

За рахунок державного бюджету здійснюється і фінансування прийомних сімей, дитячих будинків сімейного типу, патронатних родин. Третій рік поспіль надається державна субвенція для придбання житла для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб з їх числа, а також для придбання житла для дитячих будинків сімейного типу. В Гадяцькому й Лохвицькому районах вже придбано 2 таких будинки для ДБСТ, до яких було влаштовано вихованців закладів інституційного догляду й виховання дітей.

Нині в регіоні активно розвиваються прийомні сім’ї та дитячі будинки сімейного типу. Так, у 41 дитячому будинку сімейного типу та 138 прийомних сім’ях виховується 501 дитина-сирота, дитина, позбавлена батьківського піклування, особа з їх числа.

Найбільш поширеною формою виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, в області залишається опіка та піклування71,1 % від загальної кількості дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, а це 1509 дітей, виховуються в сім’ях опікунів і піклувальників.

Варто також зазначити, що в області запроваджено патронат як послугу альтернативного догляду за дітьми, які з певних причин не можуть проживати з біологічними батьками. Створено чотири патронатні сім’ї в Диканському, Козельщинському, Решетилівському й Хорольському районах. До цих родин влаштували 17 дітей, які опинилися у складних життєвих умовах.

Загалом із загальної кількості дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, в сім’ях виховуються 94,6%.