Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

На Полтавщині готують до видання книгу – літопис спортивної боротьби краю

Журналіст та копірайтер Ігор Лядский 5 років працював над книгою про розвиток спортивної боротьби на Полтавщині. До неї увійшли унікальні інтерв’ю, матеріали та життєві історії спортсменів, які здобули славу на борцівському килимі. Наразі Ігор налагоджує співпрацю з меценатами, які готові сприяти виданню цієї книги.

Серед них: Управління у справах сім’ї, молоді та спорту Полтавської ОДА, начальник Управління  Олександр Буцький та Заслужений тренер України, президент федерації греко-римської боротьби у Полтавській області Олег Сазонов.

– Я з дитинства товаришую зі спортсменами, з борцями. Тож коли мій давній друг, майстер спорту з вільної боротьби Володимир Соколовський попросив мене підготувати книгу про розвиток боротьби на Полтавщині, я з радістю взявся до роботи, – розпочав наше інтерв’ю автор книги Ігор Лядський.

Книга складатиметься з кількох розділів. У вступному розділі будуть біографії всесвітньо відомих борців Полтавщини – Івана Шемякіна та Івана Піддбубного. Їх авторитет беззаперечний, вони задали планку майстерності, до якої тягнуться спортсмен навіть у наш час.

Перший розділ буде присвячений греко-римській боротьбі, бо історично вона з’явилася перша. Головним консультантом при написані був тренер цього стилю Валентин Журавель. Другий розділ присвячений вільній боротьбі, консультантом виступив майстер спорту Віталій Зінченко.Майстер спорту з вільної боротьби Володимир Соколовський надає загальні консультації з укладення книги.

– Для мене було важливо показати саме спортивну грань усіх своїх героїв. У пошуках матеріалів я об’їхав майже усю область, проводив інтерв’ю, збирав унікальні фото. У кожного з борців життя склалося по-своєму: хтось залишився у спорті, інші стали вченими, бізнесменами, військовими, митцями різних напрямків. І я показав, як заняття боротьбою позитивно вплинуло на їх життя, – прокоментував розстановку акцентів Ігор Лядський.

У завершальному розділі книги містяться різні додатки: приклади спортивних династій, коли услід за батьками діти йшли в боротьбу і досягали значних успіхів; приклади дружби борців зі спортсменами інших видів спорту; досвід популяризації боротьби на широко відомому Сорочинському ярмарку.

– Боротьба – це дружній вид спорту. На відміну від ударних єдиноборств (бокс, карате, тхеквондо), у ній набагато менше нокаутів. Ризик отримати травму не менш високий, але ніхто нікого по голові не б’є. На мою думку, це більш гуманне заняття. Хоча я сам захоплююсь східними єдиноборствами, 10 років займався карате, – наголосив на різних перевагах боротьби автор книги.

Робота із залучення коштів для видання книги ще ведеться, тож запрошуємо шанувальників боротьби посприяти увічненню перемог борців Полтавщини.