Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Громадськість закликає парламентарів підтримати закон про державну мову

Відомі митці, журналісти, громадські діячі закликають народних депутатів підтримати законопроект про забезпечення функціонування української мови як державної (№ 5670-д), який розглядають у парламенті цього тижня.

Зокрема, свою підтримку висловили відомі артисти Ірма Вітовська та Наталія Сумська, тележуналіст, уродженець Полтави Роман Скрипін, співачка і художниця Анжеліка Рудницька, Марія Бурмака та ін.

“Особисто для мене значення мови є дуже важливим. Свого часу, коли я навчалась в російськомовній школі (це було ще за часів Союзу), то була чи не єдиною україномовною школяркою у своєму класі. Тому що батьки працювали в українському театрі і це було ніби екзотика. І коли Україна здобула незалежність, коли я народила дитину, сина, то зрозуміла, що все залежить від матері. Саме мати повинна дати дитині любов до рідної мови”, – говорить Наталія Сумська.

Ветеран російсько-української війни, письменник, мандрівник Валерій Ананьєв згадує, що  перейшов на українську мову у 2017 році, коли повернувся з війни.

“Закон про державну мову – це питання національної безпеки, тому що війна, яку ми сьогодні ведемо, є багаторівневою. І одним з рівнів цієї війни є інформаційна війна. Війна за душі, за голови людей, а зброя в цій війні – це мова, її широке функціонування в усіх сферах нашого життя”, – переконаний він.