Ви тут:
Суспільство Україна 

Частка україномовних пісень на радіо зросла ще більше, – Нацрада

За період від листопада 2018 до лютого 2019 року кількість пісень, виконаних українською мовою, в ефірі загальнонаціональних FM-радіостанцій знову збільшилася.

Про це свідчать дані моніторингу Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення, які 20 березня оприлюднили під час прес-конференції голова Національної ради Юрій Артеменко і член Національної ради Сергій Костинський.

Нині частка україномовних пісень становить в середньому 57%.

Ця цифра на 6 відсоткових пунктів перевищує показник звучання української пісні на радіо минулого періоду (листопад 2017 – жовтень 2018 р.) і на 22 в. п. вимоги, визначені законом.

В ефірі трьох радіостанцій звучать тільки україномовні пісні. Це – «Країна ФМ» – 100%; «Радіо НВ» – 100%; «UA: Українське радіо» – 100%. До них своїми показниками наблизилися «UA: Радіо Промінь» і «UA: Радіо Культура», де обсяги сягають 98% і 89% відповідно. Загалом було проведено моніторинг 15 загальнонаціональних радіостанцій.

Норми законодавства щодо звучання україномовної пісні на радіо передбачають, що з 8 листопада 2018 року ця частка має становити не менше як 35%. Для радіостанцій, які транслюють понад 60% пісень мовами Європейського Союзу, обсяг пісень українською має бути не менше як 25%.