Ви тут:
Суспільство 

Безпека країни стала одним із пріоритетів політики Президента, – Олег Пустовгар

«Згідно з Конституцією України саме Президент несе відповідальність за безпеку держави. Аналіз цілої низки реальних фактів, а не пустопорожніх балачок, а також фактор агресії Росії  дають підстави твердити, що зі своїм конституційним обов’язком Президент  Петро Порошенко впорався на відмінно»,  – таку думку  висловив у ексклюзивному коментарі агенції «Новини Полтавщини» голова обласного громадського руху «За Україну!», помічник-консультант депутата ВР Олега Медуниці, перший заступник голови обласного товариства «Просвіта» Олег Пустовгар.

     Як приклад, він навів факти про ефективну діяльність СБУ. Протягом 4 років стрічки новин були наповнені повідомленнями про нейтралізацію численних російських шпигунів чи агентів впливу. Фактично щотижня СБУ виявляла ворожу агентуру. У систематизованому  вигляді  цю діяльність  представлено у документальному фільмі  «СБУ проти ФСБ». Стрічка проливає світло на жорстке протиборство СБУ зі спецслужбами країни-агресора і зображає ключові аспекти гібридної війни, що ведеться проти України – шпигунські та агентурні мережі, «п’ята колона», керовані Росією інформаційні платформи, диверсійні групи. Широкий загал ознайомився із тим, що Москва так ретельно намагалася приховати: «зелені чоловічки», обстріли мирних міст, російська зброя, збиття «Боїнгу», підготовка терористів, пряме вторгнення на територію незалежної України, провокації всередині нашої країни, організація політичних вбивств і терактів.  

Торік, влітку, СБУ  затримала українця «громадянина Т.», який керував групою осіб, котрих мали залучати до серії терактів в Україні, зокрема до замаху на російського антипутінського журналіста Аркадія Бабченка. Ця особа керувала групою з трьох громадян України, які пройшли «інструктаж та навчання» у російському Ростові-на-Дону з метою вчинення терактів на території України. У ЗМІ «просочилася» інформація, що, начебто,  Бабченко смертельно поранений на порозі свого дому в Києві. Згодом з’ясувалося, що Бабченко живий. Голова СБУ Василь Грицак заявив, що російські спецслужби замовили вбивство журналіста, а СБУ провела спецоперацію і зірвала замах.

 Але  найбільш ефективною і резонансною  стала операція щодо  «медведчука-савченко-рубана»: рік тому було викрито особу з оточення кума путіна Медведчука – Володимира Рубана та інших заколотників (зокрема, Надію Савченко), яких СБУ підозрює у підготовці державного перевороту і плануванні обстрілу центру Києва з гранатометів.  «Ми навіть не уявляємо, яких драматичних подій вдалося уникнути завдяки патріотизму українських офіцерів та професійності СБУ», – зауважив громадський діяч. 

Олег Пустовгар також наголосив, що значну увагу було приділено економічній безпеці. НАК «Нафтогаз України» отримав позитивне рішення від арбітражу у Гаазі у справі про захоплення активів компанії Росією після незаконної анексії Криму, зокрема, йдеться про втрачені активи в Криму і на шельфі Чорного моря. Україна довела в трибуналі факт того, що Росія як держава винна у втраті активів і має виплатити компенсацію у сумі до 5 млрд доларів/  Наказом від 16 вересня 2015 року Президент України Петро Порошенко увів в дію рішення РНБО від 2 вересня 2015 року «Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій) щодо російських авіакомпаній». Збитки російських авіакомпаній значно перевищили втрати української сторони внаслідок заборони авіаперевезень між Україною та РФ. Коли Україна закривала авіасполучення з Росією і транзит російських літаків над небом України, всі пророкували катастрофу. Катастрофи не відбулось. Влада абсолютно зважено зробила цей крок з точки зору національної безпеки. Російська сторона зазнала вищих збитків, у той час, як до Азії українці почали літати напряму з Києва, замість того, щоб здійснювати пересадку в Москві. З’явився стимул для  авіаційних перевезень в європейському і азійському напрямку. Більше того, російські авіакомпанії зазнали значно більших збитків, ніж українська сторона. Хоча пророкували навпаки. Ми бачимо різкий ріст авіаперевезень в Україні в останні два роки, коли діє ембарго на авіасполучення з Росією, коли діє ембарго на транзит російських літаків. 

Розірвано програму економічного співробітництва з Росією на 2011-2020 роки. Рада Національної Безпеки і Оборони (РНБО), яку очолює Президент Порошенко, запровадила санкції щодо банків з російським  капіталом.   Україна припинила експорт в РФ товарів військового та подвійного призначення. Денонсовано угоду з Росією від 8 лютого 2005 року, що регулює порядок взаємних поставок озброєння і військової техніки, складових і послуг військового призначення.

Розірвано міжурядову угоду з РФ у сфері торгового співробітництва  від 1993 року і денонсував угоду з російським урядом про виробничу і науково-технічну кооперацію підприємств оборонної промисловості від 1993 року. Також   розірвано міжурядові угоди з РФ про взаємодію при експорті військової продукції до третіх країн (від 2003 року) і про збереження спеціалізації підприємств і організацій, що беруть участь у виробництві продукції військового призначення (від 2000 року).  Заборонено  юридичним та фізичним особам-резидентам країни-агресора брати участь у приватизації в Україні: згідно з законом,  не можуть бути покупцями«юридичні особи, бенефіціари-власники 10 % і більше акцій підприємств, які є резидентом держави, визнаної Кабінетом міністрів і ВР державою-агресором».

Україна домоглася справедливого рішення Третейського суду у Гаазі, який  постановив, що Російська Федерація має відшкодувати низці українських компаній збитки за анексію Криму. У цій справі йдеться про суму 159 мільйонів доларів. 

 Олег Пустовгар розповів, що влада подбала й про безпеку у спортивній сфері. З ініціативи віце-прем’єра, голови громадського руху «За Україну!» В’ячеслава Кириленка міністерство молоді і спорту  своїм наказом заборонило українським спортсменам брати участь у змаганнях, що проходять в Росії. Наказ розроблено на основі  Закону України «Про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України над тимчасово окупованими територіями в Донецькій та Луганській областях» через те , що  змагання в Росії, з огляду на внутрішню і зовнішню політику цієї держави, є просто небезпечними для наших спортсменів. 

Пустовгар переконаний, що проект «Стіна» як би дехто його не дискредитував і не оббріхував є вкрай важливим  для безпеки країни. Він нагадав, що «Стіну» було затверджено у 2015 році. Це план облаштування державного російсько-українського кордону з інженерних споруд, опорних пунктів, розгортання нових підрозділів, придбання нової техніки, розгортання комплексів відеоконтролю та сигналізації.  Уздовж російсько-українського кордону обладнано 40 опорних пунктів.  Мова, передусім, не   тільки  про загорожі з дротом, тут найголовніше – інтелектуальна компонента та реагування. Загальна  ділянка  спільного з Росією кордону становить 2,3 тис. км, обладнано майже 47 %. Харківська ділянка практично завершена, тут протиправна діяльність зведена майже до нуля. Після завершення будівництва «Стіни» на Харківщині облаштування кордону відбуватиметься  у Сумській та Луганській областях, де вже виконано 20 % робіт. Це спрощує охорону державного кордону, зменшує кількість прикордонних нарядів безпосередньо на кордоні, і це дуже ефективно. Олег Пустовгар як помічник члена комітету ВР з бюджету Олега Медуниці поінформував,  що у державному бюджеті на цей рік вже закладені 400 млн. гривень для подальшого будівництва «стіни» на кордоні з Росією.

Прес-центр Полтавського 

обласного товариства «Просвіта»