Ви тут:
Суспільство Цікавинки 

Автівки Volvo зможуть розпізнавати нетверезих водіїв

Компанія Volvo Cars продовжує реалізацію стратегії Vision 2020, яка передбачає зведення до нуля аварії із летальними наслідками за участі двох нових автомобілів. Чергове нововведення буде боротися з нетверезими водіями та неуважністю за кермом, інформує “24 канал”.

Для постійного аналізу стану автомобіліста Volvo пропонує задіяти спеціальні внутрішньосалонні камери спостереження та інші датчики.

Якщо водій через розсіяну увагу або стан сп’яніння ігноруватиме сигнали автомобіля, що попереджають про ризики ДТП, будуть автоматично активовані системи-асистенти з управління машиною в конкретній ситуації.

Зокрема, бортові електронні помічники можуть забезпечити плавне зниження швидкості аж до повної зупинки, а також автоматичне паркування автомобіля в безпечному місці.

Камери будуть реагувати на поведінку водія, яка може привести до важких травм або смерті. Це, зокрема, повна відсутність рульового управління, їзда поза дорожнім полотном або знаходження за кермом із закритими очима протягом тривалого часу, а також екстремальне виляння від смуги до смуги або надмірно повільна реакція на дорожню ситуацію.

“Камери з’являться у всіх автомобілях Volvo, сконструйованих на новій платформі SPA2, яка побачить світ на початку 2020 років. Про кількість камер і їх розташування в салоні буде оголошено пізніше”, – йдеться у повідомленні.