Ви тут:
Суспільство Україна 

101 рік тому українська стала мовою офіційного діловодства

23 березня 1918 року Центральна рада завтердила статус української мови як мови офіційного діловодства. За основу був узятий алфавіт, розроблений митрополитом Ілларіоном (Іваном) Огієнком. Це сталося через 42 роки після Емського указу про заборону української мови, повідомляє “Історичне радіо“.

Трохи більше ніж рік до того, 12 березня 1917 року, Центральна Рада ухвалила рішення, що мовою звернення першого українського парламенту до публічності має бути українська. Через рік приймається Центральна Рада приймає закон “Про запровадження української мови у банківській і торговій сфері”. В ньому пунктом 3 закріплювався виключний статус української мови в бізнесі. Пункт про державний статус української мови перейшов і до проекту Конституції Української Держави, розробленого за Павла Скоропадського. 

Цікаво однак, що навіть серед чиновництва і делегатів Центральної Ради далеко не всі володіли українською мовою. Історик Таїсія Зарецька повідомляла факт, що їх української мови навчали… поляки: журналісти газети Dziennik Kijowski, що тоді виходила в Києві.