Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Завдяки обласному конкурсу проектів три райони спільно відродили пожежну охорону

Громади трьох районів — Семенівського, Глобинського та Хорольського — об’єднали зусилля задля створення місцевої пожежної охорони. У 2017 році вони подали спільний проект на обласний конкурс проектів розвитку територіальних громад Полтавської області. Йдеться про створення місцевої пожежної охорони у Василівці Семенівського району.

Проектом також передбачено оновлення пожежної техніки та пожежного обладнання. А надалі й проектування та будівництво нового пожежного депо.

— У нас дуже болотиста, маємо великі поклади торфу, — коментує сільський голова Василівської сільської ради Юрій Романюк. — Йдеться про територію Василівської, Заїчинської, Біляківської громад. Улітку торф’яники горять дуже часто. Пожежа інколи сягає метрової глибини, а то й більше. Тому й виникла необхідність відродити пожежну охорону, придбати ще один пожежний автомобіль. Проте була умова, щоб техніка використовувалася не лише для гасіння пожеж, а на прибиранні доріг від снігу взимку. Тобто йшлося про машину з відвалом.

Ідея про відродження пожежної охорони стала одним із переможців у 4-ій категорії спільних проектів територіальних громад сіл, селищ, міст, районних рад та об’єднаних територіальних громад. Загальна вартість проекту — 1, 2 мільйони гривень. У 2018 році на реалізацію проекту громада отримала 540 тисяч гривень із обласного бюджету. Решта коштів — це гроші 6 громад Семенівського, Глобинського та Хорольського районів. Зокрема, із бюджету Василівської сільської ради виділили 340 тисяч гривень. У Василівці вже створено добровільну пожежну дружину, учасниками котрої стали 11 місцевих жителів. А на початку цієї зими рятувальники отримали такий необхідний пожежний автомобіль.

«Хороша техніка», — зауважують бійці місцевої пожежної дружини. Відзначають високу прохідність автомобіля, тож тепер рятувальники можуть доїхати будь-куди. На розчищенні доріг техніку теж перевірили.

— Приємно, що техніка пройшла повну підготовку і ми отримали її повністю готовою до роботи, — додає Юрій Романюк. — А щодо конкурсу проектів, то можу лише щиро подякувати Олександру Біленькому за підтримку цієї ініціативи. І за те, що він взявся підтримувати розвиток місцевої пожежної охорони в області. Завдяки конкурсу ми отримали з обласного бюджету 540 тисяч гривень на купівлю автомобіля. Продовженням проекту стане ще будівництво посту безпеки. Ідей чимало, тому й надалі братимемо участь у обласному конкурсі проектів. І сподіваємося на підтримку голови обласної ради.

Настя Тополя