Ви тут:
Суспільство Цікавинки 

Вчені опублікували нові фото Урана та Нептуна

Астрономам вдалося зробити нові знімки льодяних гігантів Урана та Нептуна. Телескоп Hubble також зафіксував полярну шапку із хмар на Урані та темний шторм на Нептуні. Про це повідомляє “24 канал“.

Нові знімки були зроблені телескопом в рамках програми OPAL (Outer Planet Atmospheres Legacy), в ході якої проводяться щорічні спостереження цих планет.

На північному полюсі Урана видно гігантську яскраву область білого кольору, яку назвали “полярною шапкою”. Вона, можливо, є довготривалим штормом і могла утворитися через сезонні змін до атмосферних потоках. Коли “Вояджер-2” пролітав повз Урана в 1986 році, ця структура була менш помітною, а на планеті була зима, в той час як зараз середина літнього періоду.

На знімку Нептуна видно темний антициклон, що з’явився в літній період в південній півкулі планети. Це четвертий за рахунком антициклон, що спостерігався телескопом.

Ще два подібних атмосферних явища були виявлені космічним апаратом “Вояджер-2” в 1989 році, тоді було відкрито Велику темну пляму, діаметр якої всього лише в три рази менше юпітеріанского урагану Велика червона пляма.

“Раніше телескоп уже простежив за долею одного з таких штормів. Поруч з темним штормом видно яскраво-білі “хмари-компаньйони”, які формуються під час руху вгору повітряного потоку, що зустрічається з вихором, через що починається утворення кристалів метанового льоду. Схожі хмари утворюються на Землі над горами”, – йдеться у повідомленні.