Ви тут:
Кримінал Суспільство 

Українські контррозвідники блокували схему фінансування терористичної організації “ЛНР”

У межах проведення операції Об’єднаних сил співробітники ГУ в Донецькій та Луганській областях спільно з ГУ контррозвідувального захисту інтересів держави у сфері економічної безпеки СБУ викрили та припинили масштабний механізм фінансування терористичної організації “ЛНР”. Про це повідомляє прес-центр СБ України.

Оперативники спецслужби встановили, що на окупованій частині області діє потужна фінансова установа, яка забезпечує незаконне переведення коштів клієнтів на підконтрольну українській владі територію та у зворотному напрямку. Фінансовий центр мав двадцять відділень та розгалужену мережу платіжних терміналів на тимчасово окупованій території. Зловмисники здійснювали операції через Інтернет-банкінг та перевозили готівку кур’єрами через лінію розмежування.

Співробітники СБ України задокументували, що у банківських установах на підконтрольній території організатори оборудки відкрили майже п’ятдесят рахунків на підконтрольних осіб, доступ до яких мали через Інтернет-сервіси.

За даними Державної служби фінансового моніторингу України загальний обсяг коштів нелегальної фінансової установи переведений тільки через національну платіжну систему перевищив сто сімдесят мільйонів гривень. З отриманих за надання “послуг” грошей ділки регулярно сплачували податки до так званого “бюджету ЛНР”.

Під час обшуків, що були проведені у Києві та Сєвєродонецьку, у спільників “фінансистів” правоохоронці вилучили банківські картки, через які у банкоматах знімалася готівка для передачі клієнтам або кур’єрам. Наразі заблоковані рахунки фізичних осіб, які використовували для нелегальних фінансових операцій.

“Керівнику фінансової установи заочно повідомлено про підозру в скоєнні злочину, передбаченого ч. 3 ст. 110-2 Кримінального кодексу України (фінансування дій, вчинених з метою насильницької зміни чи повалення конституційного ладу або захоплення державної влади, зміни меж території або державного кордону України). Тривають слідчі дії для встановлення всіх осіб причетних до незаконної фінансової діяльності”, – йдеться у повідомленні.