Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

У Заводському у співпраці з обласною радою капітально відремонтують амбулаторію

У місті Заводське Лохвицького району тривають роботи з капітального ремонту приміщення амбулаторії сімейної медицини №1 по вулиці Садовій, 2а.

Як зауважує міський голова Заводського Віталій Сидоренко, у 2010 році було прийнято Стратегічний план розвитку міста, розрахований до 2020 року. Одним із його пріоритетних напрямків зазначено розвиток медицини. І ремонт будівлі колишньої поліклініки зокрема.

­– Будівництво поліклініки у місті розпочали ще у 80-х роках за часів Радянського Союзу, – розповідає Віталій Сидоренко. – Проте з фінансуванням виникли проблеми. Тож за будівництво взялися підприємства міста. Медичний заклад будували фактично вскладчину, підприємства виділяли власні будівельні бригади. В експлуатацію будівлю ввели у 1994 році. І після цього ніхто й палець об палець не вдарив. Будівля потребувала капітального ремонту, адже вже давно не відповідає вимогам сьогодення.

Умови дійсно були не надто комфортні. У приміщенні гуляли протяги, старі вікна теж пропускали холод. Тож як не намагалися опалювати будівлю, у ній все одно було прохолодно. Завідувач Заводською сімейною амбулаторією № 1, що знаходиться в будівлі поліклініки, Галина Лисенко розповідає, що від холоду потерпали і лікарі, і пацієнти. Особливо у дитячій консультації.

Тож міська влада взялася за реконструкцію поліклініки. І почала шукати кошти на реалізацію масштабного проекту. Їх залучали з різних джерел. Та, насамперед, подали проект на конкурс проектів розвитку територіальних громад Полтавської області у 2017 році.

До участі в проекті залучили Бодаквянську сільську раду, котра на умовах співфінансування виділила 50 тисяч гривень, – говорить Віталій Сидоренко. – Партнером також стало Українсько-американське спільне товариство «Каіс», котре виділили 117 тисяч гривень. А 600 тисяч гривень громада отримала з обласного бюджету як один із переможців обласного конкурсу в четвертій категорії (спільні проекти). Решту коштів – а це майже 4 мільйони гривень – потроху докладаємо, щоб зробити капітально цей об’єкт.

На сьогодні в будівлі замінено вікна на першому та другому поверхах. Практично завершено внутрішнє утеплення другого поверху, частково покладено плитку, зроблено підлогу. Закінчується монтаж електромереж, монтується сантехніка.

Хоча ремонтні роботи ще тривають, зміни на краще вже відчуваються, — зауважує завідувач Заводською сімейною амбулаторією №1 Галина Лисенко. – Стало значно тепліше. І це нас надзвичайно радує, адже ми приймаємо пацієнтів у комфортних умовах. Ще заплановано утеплити фасад зовні, тож завдяки енергозберігаючим заходам ми зможемо у майбутньому заощадити кошти, які раніше витрачали на енергоносії. А заощаджене зможемо використати на розвиток закладу.

Нині сімейна амбулаторія №1 обслуговує у Заводському майже 4 тисячі дорослих та 1300 малюків.

У приміщенні поліклініки успішно співпрацюють три сімейні лікарі, педіатр амбулаторії та спеціалісти вторинної ланки медицини. Проводять виїзний прийом вузькі фахівці – хірург та гінеколог. Окрім того, приходять на консультацію й пацієнти інших амбулаторій.

Цей заклад для міста надзвичайно важливий, – резюмує міський голова Віталій Сидоренко. – Тому вдячний конкурсній комісії обласної ради за те, що обрали саме наш проект з-поміж інших. І особисто голові Полтавської обласної ради Олександру Біленькому, котрий підтримав проект нашої громади щодо реконструкції будівлі амбулаторії. А ще – небайдужим землякам-депутатам, які представляють Лохвицький район в обласній раді й відстоюють інтереси громади.

Настя Тополя