Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

У Полтавській ОДА визначилися з переможцем конкурсу на створення скульптури архітектору Леву Вайнгорту

У Полтавській ОДА визначили переможця конкурсу який працюватиме над виготовленням скульптури полтавському архітектору Леву Вайнгорту. Ним став член Національної спілки художників Дмитро Коршунов.

Нагородження учасників конкурсу відбудеться 22 лютого у приміщенні обласної бібліотеки імені Котляревського. Про це повідомили у Полтавській ОДА.

Проект реалізовуватиметься за кошти благодійників. Але концепція переможця конкурсу реалізовуватиметься з урахуванням зауважень членів журі та родичів Вайнгорта. Це потрібно, щоб зберегти типові для архітектора риси та рухи.

Наше місто має велику кількість архітектурних надбань. І та Полтава, до якої ми звикли — робота Лева Вайнгорта. Тому потрібно щоб полтавці знали це ім’я, — говорить голова Полтавської ОДА Валерій Головко.

Ідея встановлення скульптури належить директору Департаменту будівництва МіА і ЖКГ ПОДА Тимофію Голбану. Перед тим, як оголосити конкурс, провели наради, де обговорили концепцію скульптури. Потім тривала документаційна робота.

Уже після Полтавська ОДА оголосила конкурс на визначення скульптора. Головна задача, яка стояла перед учасниками — передати «живість» образу Лева Вайнгорта. На сторінці Департаменту у Facebook також провели опитування для полтавців, щоб визначитися з думкою містян.

Це комплексний підхід до питання встановлення скульптури. Впевнений, що полтавцям сподобається результат. А фігура стане ще одним туристичним місцем, — стверджує Тимофій Голбан

Також до Полтавської ОДА приїздила онука Лева Вайнгорта Олена Кайдановська. Вона теж дала оцінку напрацюванням скульпторів. Крім того, висловила свої побажання щодо того, як виглядатиме фігура її діда.

Також протягом 20 — 28 лютого у приміщенні Полтавської обласної бібліотеки імені Котляревського планують влаштувати виставку. Її присвятять життєвому та творчому шляху Лева Вайнгорта.

Все більше полтавців дізнаються про Лева Семеновича. Ми працюємо над скульптурою та влаштовуємо виставку. Усіх бажаючих запрошуємо до обласної бібліотеки, — говорить заступник директора Департаменту будівництва Ірина Особік.

Разом з роботою над скульптурою проводиться й інформаційна кампанія для популяризації Лева Вайнгорта та його робіт. Крім публікацій у соцмережах вже вийшла серія інтерв’ю: з онучкою архітектора , істориком та членом правління ГО Save Poltava Борисом Тристановим

Нагадаємо, Лев Вайнгорт — головний архітектор Полтави у 1939 — 1970-х роках. Він відбудовував післявоєнну Полтаву, відстоював думку збереження міста таким, як воно була до війни.

Згодом Лев Семенович продовжив викладати у Полтавському будівельно-інженерному інституті, зараз це технічний університет імені Юрія Кондратюка. Там він був доцентом кафедри архітектурного проектування. Разом із колегами, друзями та деякими студентами працював над відновленням музею-садиби Миколи Гоголя у селі Гоголево.

На 100-річчя з дня народження Вайнгорта Борис Тристанов видав книгу «Провінційний архітектор». У ній зібрані нотатки Лева Вайнгорта та спогади його друзів, колег, учнів.