Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

У Полтавській ОДА розпочали розробляти стратегії розвитку області до 2027 року

5 лютого перший заступник голови Полтавської ОДА Андрій  Пісоцький та  представники структурних підрозділів ОДА взяли участь у відео-нараді з Мінрегіоном з питань початку розробки регіональних стратегій на 2021-2027 роки.

“За дорученням Прем’єр – міністра України Володимира Гройсмана, області мають розробити та винести на розгляд сесій обласних рад до 01 грудня 2019 року. Тому говорити про те, що часу обмаль – зайве, адже зараз до новацій внесених Постановою Кабінету Міністрів України, механізм розроблення регіональних стратегій розвитку має ґрунтуватися на засадах смарт-спеціалізації. А отже ґрунтуватися на поєднанні науки, бізнесу та місцевого самоуправління” – прокоментувала директор Департаменту економічного розвитку, торгівлі та залучення інвестицій Полтавської ОДА Інна Іщенко.

У Європейському Союзі на регіональному та національному рівнях розроблено 120 стратегій smart-спеціалізації. Цей підхід вже застосовується в 12 країнах.

“Ключова роль smart-спеціалізації – підсилити громади, трансформувати регіональні економіки, а не законсервувати традиційні галузі. На практиці така розумна спеціалізація передбачає виявлення конкурентних переваг та активів регіону, використання його інноваційного і наукового потенціалу”, – зазначила Інна Сергіївна.

На сьогодні в Полтавській області діє Стратегія розвитку Полтавської області на період до 2020 року, затверджена рішенням двадцять шостої позачергової сесії обласної ради шостого скликання від 16 січня 2015 року.

У 2019 році вже розпочато підготовчу роботу з формування складу робочої групи з розробки проекту Стратегії регіонального розвитку Полтавської області на період 2021-2027 років.