Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

У Полтавській митнці ДФС обговорили митні формальності при оформленні ТЗ на іноземній реєстрації

У Полтавській митниці ДФС за період дії Закону України, яким запроваджено зміни норм ввезення транспортних засобів на іноземній реєстрації (з 25 листопада по 3 лютого) здійснено митне оформлення 1054 одиниць транспортних засобів на європейських номерах за новими пільговими умовами. Про це повідомив начальник відділу митного оформлення № 2 Полтавської митниці ДФС Ігор Безрук.

Із загальної кількості розмитнених авто – майже 1052 транспортних засоби перебували на митній території України з порушенням вимог Митного кодексу України.

Загальна сума митних платежів, перерахованих до Державного бюджету становить 67,1млн.грн., в т.ч. за них власники добровільно сплатили майже 8,9млн.грн., що звільнило їх від адміністративної відповідальності за недотримання вимог митних режимів при ввезенні транспортного засобу з іноземною реєстрацією, строки та умови ввезення якого не дотримані.

Як відзначив під час спілкування з пресою начальник відділу митного оформлення № 2 Полтавської митниці ДФС Безрук Ігор, у зв’язку з закінченням пільгового періоду дії перехідних положень Податкового кодексу України з 00:00 години 23 лютого 2019 року акцизний податок буде стягуватися у повному обсязі.

Оформити легковий транспортний засіб із застосуванням коефіцієнта 0,5 по оподаткуванню акцизним податком громадянин зможе – якщо до 22.02.2019 (включно) подана з метою оформлення транспортного засобу для вільного обігу та прийнята митницею електронна митна декларація на бланку єдиного адміністративного документа, по якій відсутні зауваження (наявні необхідні документи, достатня сума коштів тощо). Не зможе – якщо до 22.02.2019 (включно) оформлено картку відмови чи відкликано митну декларацію і відсутня можливість (у тому числі недостатньо часу) для подання декларантом і прийняття митницею нової митної декларації, по якій відсутні зауваження і транспортний засіб може бути оформлено у вільний обіг; якщо станом на 22.02.2019 транспортний засіб заїхав або перебуває в пункті пропуску через державний кордон України та оформлюється чи очікується оформлення попередньої митної декларації.

На веб-сторінці ГУ ДФС у Полтавській області – poltava.sfs.gov.ua офіційного веб-порталу ДФС у мережі Інтернет розміщено нагадування про завершення пільгового періоду оподаткування акцизним податком легкових транспортних засобів із щоденним відліком діб до завершення пільгового режиму..

Також спікер брифінгу відзазначив, що в наприкінці травня поточного року будуть скасовані пільгові умови щодо відповідальності за порушення митних правил при ввезенні автомобілів з іноземною реєстрацією. З цього часу вступають у дію нові санкції.

Так, при перевищенні строку транзиту або тимчасового ввезення транспортного засобу з іноземною реєстрацією більше ніж на 30 діб, власнику такого автомобіля загрожує штраф у розмірі 170 тис. грн. або конфіскація транспортного засобу за рішенням суду.

Продовження пільгового періоду оформлення автомобілів з іноземною реєстрацією НЕ ПЛАНУЄТЬСЯ. 

Тож Полтавська митниця ДФС звертає увагу всіх власників автомобілів з іноземною реєстрацією: не чекайте останніх днів, а вчасно оформлюйте свої транспортні засоби.

Головне управління ДФС у Полтавській області