Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

У Полтаві відзначили кращих фахівців та ветеранів екскурсійної справи (ФОТО)

Учора світова спільнота відзначала День екскурсовода. З цієї нагоди в Полтавському літературно-меморіальному музеї імені Івана Котляревського відбулися урочисті збори.

У заході взяли участь фахівці туристичного супроводу, представники управління культури міськвиконкому, музеїв міста, галузевих громадських організацій та об’єднань, профільних кафедр вищих навчальних закладів міста. Про це повідомили у Полтавській міській раді

З вітальним словом до присутніх звернулася заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів Людмила Бойченко. Вона зауважила, професія екскурсовода вимагає від людини виняткових якостей.

– Людина, окрім великого інтелекту та безмежної пам’яті, повинна володіти набором знань з різноманітних наук, мати унікальні комунікативні уміння та навички, високу культуру мовлення. Безумовно, це повинна бути творча людина, яка йде шляхом постійного вдосконалення та поглиблення своїх знань, – зауважила Людмила Анатоліївна. – Роль послідовників екскурсійної справи Івана Котляревського – сучасних фахівців туристичного супроводу – надзвичайно важлива. Вони є першими на «туристичній передовій», інколи виступаючи «обличчям» міста, від майстерності яких залежить формування позитивного враження про нього.

Від імені територіальної громади міста Полтави кращих фахівців та ветеранів екскурсійної справи було нагороджено Почесними грамотами виконавчого комітету Полтавської міської ради та Подяками управління культури Полтавського міськвиконкому.

Під час урочистих зборів, працівники екскурсійної галузі обговорили низку важливих питань, що стосуються підсумків робота за 2018 рік та планів діяльності на 2019-й.

Довідково: Кількість фахівців туристичного супроводу у Полтаві налічує 30 осіб, з яких 70% – жінки та 30% – чоловіки. Середній вік працвіників екскурсійного супроводу складає 53,5 років. Усі працівники галузі мають вищу освіту. Станом на сьогодні, більшість туристичних фірм (агенцій) міста не мають штатного фахівця туристичного супроводу.