Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

У Полтаві відкрили Центр дослідження полтавської журналістики

На факультеті філології та журналістики Полтавського Національного педуніверситету відбулося урочисте відкриття Центру дослідження полтавської журналістики. Ініціатором його створення стала кафедра журналістики, яка приділяє особливу увагу вивченню регіональних засобів масової комунікації.

На стендах у новій аудиторії відображені головні віхи становлення журналістики і журналістської освіти на Полтавщині, а також представлені чимало унікальних експонатів з архіву газети «Зоря Полтавщини». У перспективі Центру – поповнення колекції артефактів, зустрічі з досвідченими медійниками та нові поглиблені дослідження журналістики краю.

“У нас в університеті є предмет “Історія журналістики”, дуже багато студентів досліджують крайовий вимір журналістики. Як колись, чекати випускників журфаків Київського і Львівського університетів, які приїздили в Полтаву за розподілом, нині вже не випадає. Щоб мати кваліфікованих спеціалістів на медійних просторах Полтавщини, їх треба готувати самим”, – зазначив ректор ПНПУ Микола Степаненко. 

На справді святковий захід завітали чимало безпосередніх творців полтавської журналістики – відомі радійники, телевізійники, газетярі: Віра Чазова, Микола й Ніна Ляпаненки, Валентин Посухов, Лідія Віценя, Наталія Іванченко, Дмитро Старіков, Олександр Макаренко, Анатолій Мішин, Євген Лопушинський.