Ви тут:
Суспільство Україна 

У Хмельницькому встановили меморіальну дошку видатному полтавцю

Пам’ятну дошку Головному отаману та голові Директорії УНР Симону Петлюрі встановили на будівлі тодішнього театру (сучасний міський Будинок культури), адже коли Проскурів (таку назву мало місто Хмельницький до 1954 року) опинився у центрі подій, пов’язнаних із становленням УНР, саме це приміщення використовували для засідань уряду УНР та Директорії.

Як зазначив міський голова Хмельницького Олександр Симчишин, у міському Будинку культури Симон Петлюра бував неодноразово. За спогадами очевидців, це було три рази, і актова зала тутешнього Будинку культури справді чула промови Петлюри. 

Адже провінційне місто Проскурів з 6 березня 1919 року стало тимчасовою столицею УНР, коли під тиском Червоної армії вищі інституції влади та армія УНР вимушені були переміститись на захід України. Частина міністерств розмістилася у приміщенні вокзалу, частина зайняла місцеві готелі, а частина так і залишилась у вагонах. За два тижні свого перебування у Проскурові уряд провів ряд важливих державних засідань за участю С.Петлюри, інших членів Директорії й представників партій. Серед подій варто відзначити 15 березня, коли до Проскурова, для зустрічі з Директорією, прибула делегація Західноукраїнської Народної Республіки на чолі з її президентом Євгеном Петрушевичем. 21 березня 1919 року уряд і Директорія, а разом з ними й Симон Петлюра, залишили Проскурів – урядовий потяг попростував в Рівне. 

За матеріалами “Є”