Ви тут:
Суспільство традиції 

Стрітення Господнє: що дозволено і заборонено робити цього дня

У лютому 2019 року весь православний світ відзначить Стрітення Господнє. Це важливе для кожної віруючої людини свято і ось чому.

За переказами саме в цей день, на сороковий день після народження немовля Ісус був принесений в Храм Божий. Там в храмі його, як сина Божого дізналися старець Симеон і благочестива пророчиця Анна, пише osoblyva.com.

Сенс цього свята зараз – це зустріч ( «стрітення») всіх людей в особі старця Симеона з Господом. За легендою старець Симеон прожив багато років і передбачив, що він піде в інший світ, коли зустріне Господа Спасителя.

Що ж рекомендується зробити в цей день?

По-перше, не варто уникати відвідування храму Божого. В цей день в храмах служать особливі служби.

У храмі потрібно помолитися Господу Ісусу про своє, заповітне. І якщо молитва ваша від чистого серця, то Господь обов’язково почує її.

По-друге, з храму потрібно принести освячені Стрітенські свічки і Стрітенська святу воду. Ці свічки особливі. Їх запалюють у важкі моменти життя для захисту від невдач, неприємностей і скорботи.

Стрітенську святу воду п’ють для того, щоб відвести від себе і від своїх близьких весь негатив.

По-третє, важливо пам’ятати, що в цей день заборонено. Заборонено лаятися і ображати інших людей, важко працювати. Це веселий день, день свята. Тому сумні думки краще відкласти.

Заборони на Стрітення Господнє схожі на заборони на інші великі християнські свята, повідомляє liza.ua. Так, у цей день:

  • не можна пропускати урочистого богослужіння в церкві, а якщо не виходить відстояти його повністю, слід зайти і хоча б поставити свічку та помолитися,
  • не можна йти з храму без свічки — освячену стрітенську «громничну» свічку дбайливо несуть додому і зберігають цілий рік,
  • не можна виконувати важкої фізичної роботи, крім тієї, що робиться безоплатно для блага інших людей,
  • не слід відправлятися в далеку дорогу — вона може скінчитися несподівано й погано.
  • І, звичайно ж, слід утримуватися від лихослів’я, заздрості, сварок та скандалів — втім, цього правила Церква радить християнам дотримуватися в будь-який день року.