Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

Смолоскипи та молебень: у Полтаві вшанували пам’ять Героїв Небесної Сотні (ФОТО)

Рівно 5 років тому 20 лютого на майдані Незалежності протистояння між людьми та тодішнім режимом досягли піку. Розпочався розстріл мітингувальників, яких згодом  в жалобних промовах почали називати Небесною Сотнею.

Оскільки 20 лютого стало переломним днем у Революції Гідності, саме цього дня в Україні відзначають День Героїв Небесної Сотні. Щоб вшанувати подвиг учасників революції Гідності та вшанувати пам’ять Героїв Небесної Сотні, у Полтаві надвечір зібрались кілька десятків активістів та небайдужих полтавців біля графіті-меморіалу Героям Небесної Сотні, що знаходиться неподалік стадіону “Ворскла”. Чимало активістів тримали смолоскипи та щити, як символи боротьби.

Завітав на захід й Архієпископ Полтавський та Кременчуцький Федір, який звершив молебень у пам’ять полеглих.

“Майдан, який ми згадуємо, став для всього українського народу великим випробуванням. Бо Революція 2004 року була безкровною. І ніхто і подумати не міг, що цей майдан стане одним з трагічних і героїчних сторін нашої історії. Тому ми молимось сьогодні за за полеглих майданівців, за тих людей, які не були байдужими у складні часи нашого народу. І готові були жертвувати своїм життям, здоровям заради майбутнього країни”, – зазначив владика Федір.