Ви тут:
Суспільство Цікавинки 

Ракета SpaceX доставить на Місяць найлегший космічний апарат

Ізраїльська некомерційна організація SpaceIL планує запустити найменший та найлегший космічний апарат в історії. Він приземлиться на Місяць, а старт місії запланували на 22 лютого о 3:45 за київським часом, інформує “24 канал“.

Перший посадковий модуль Ізраїлю під назвою Beresheet важить 585 кілограм, за формою він нагадує стіл приблизно 1,5 метра у висоту і 2 метра в ширину. Коли приблизно через два місяці він досягне пункту призначення, його маса зменшиться до 185 кг: все інше – це паливо.

Зонд виведуть на орбіту з апогеєм 60 тисяч кілометрів, потім він з неї за допомогою рухової установки вийде на траєкторію до Місяця. Перед посадкою зонд зробить два витки навколо Місяця.

Вартість проекту – всього 95 мільйонів доларів. У разі успіху місії Ізраїль стане четвертою країною, яка здійснила посадку на Місяці: слідом за США, колишнім СРСР і Китаєм. До слова, Beresheet стане першим приватним космічним апаратом на природному супутнику Землі.

На довгу роботу Beresheet не розрахований: він “проживе” не довше трьох діб, після чого перегріється під променями Сонця і вийде з ладу.

“Як відзначалося раніше, якщо не завадить погода, стан техніки та інші обставини, старт ракети відбудеться точно о 3:45 ночі за Києвом на стартовому майданчику SLC-40 Космічного центру імені Кеннеді на авіабазі ВПС США в штаті Флорида. Це всього другий запуск SpaceX в поточному році, і 12 – фінальної версії ракети Falcon 9 Block 5”, – йдеться у повідомленні.