Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Прокуратура Полтавщини вимагає повернути у держвласність понад 25 га землі

У 2011 році одна з приватних агрофірм та Полтавська райдержадміністрація уклала договір про встановлення земельного сервітуту на земельній ділянці площею понад 25 га, яка знаходиться на території Валківської сільської ради Полтавського району. Про це повідомляє прес-служба прокуратури Полтавської області.

Прокуратура встановила, що суть правовідносин між сторонами договору та мета отримання земельної ділянки (ведення товарного сільськогосподарського виробництва) не відповідала такому правовому інституту, як земельний сервітут. Як наслідок, у вказаному договорі, правом земельного сервітуту було підмінено право оренди земельної ділянки, яке відповідно до ч. 2 ст. 124 та ч. 1 ст. 134 ЗК України набувається на конкурентних засадах за результатами проведення земельних торгів.

“Для усунення порушень прокуратура Полтавської області скерувала до суду позовну заяву про визнання недійсним договору про встановлення земельного сервітуту та повернення державі земельної ділянки. На даний час судом відкрито провадження у справі, судовий розгляд триває”, – йдеться у повідомленні.