Ви тут:
Анонс Полтавщина Суспільство 

Прес-конференція Громадянської мережі ОПОРА відносно проміжного підсумку спостереження за виборчої кампанією на Полтавщині

20 лютого об 11:00 в прес-центрі ОКІА «Новини Полтавщини» (м. Полтава, вул. Соборності, 45, кім. 517) відбудеться прес-конференція Громадянської мережі ОПОРА відносно проміжного підсумку спостереження за виборчої кампанією на Полтавщині.

Участь у прес-конференції візмуть спікери ОПОРИ – обласний координатор Костянтин Донченко та громадська омбудсменка із захисту виборчих прав Валентина Буглак, а також начальник ГУ Нацполіції в Полтавській області Андрій Замахін. Під час заходу спікери проаналізують перебіг громадського спостереження в межах Полтавської області. Зокрема:

  • Найпоширеніші порушення виборчого законодавства;

  • Алгоритм притягнення до відповідальності за порушення Закону про вибори;

  • Тенденції перебігу виборчої кампанії в межах Полтавської області.

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямовано на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Із жовтня 2018 року Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за виборами Президента. З моменту офіційного старту виборчої кампанії до спостереження залучено 204 спостерігачі по всій країні. А 31 березня 2019 року та в разі проведення другого туру до них долучаться ще понад 1 500 спостерігачів. Вони також здійснюватимуть паралельний підрахунок голосів (PVT – parallel vote tabulation) з метою отримання результатів виборів, набагато швидших за офіційні та точніших за екзит-поли. Крім того, ми моніторимо використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, навчаємо правоохоронні органи щодо особливостей виборчого процесу, запустили мережу громадських омбудсменів із захисту виборчих прав громадян, оцінили виконання Україною рекомендацій міжнародних місій щодо виборчої реформи та займаємося просвітою виборців.

За коментарями звертайтеся:

Костянтин Донченко, координатор спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами в Полтавській області

тел.: +380990797361

e-mail: donchenko.poltava@gmail.com

Ігор Литвиненко, комунікаційник Громадянської мережі ОПОРА в Полтавській області

тел.: +380504062015

e-mail: lytvynenkoigor.pl@gmail.com