Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

Полтавці висловили слова підтримки матросу-земляку Богдану Головашу та іншим військовополоненим, які утримуються РФ

У Полтаві з’явились білборди на підтримку українських військовополонених, які зараз незаконно утримуються на території РФ.

25 листопада, близько 8 години ранку російські кораблі здійснили провокаційні дії проти українських кораблів.  Після цього, Росія звинуватила українські кораблі в незаконному заході в територіальні води, заявивши, що вони “небезпечно маневрують” і “не підкоряються законним вимогам російської влади”, і фізично – транспортним судном – закрила Керченську протоку. Українські кораблі вирішили повернутися до Одеси, але російські військові почали переслідування.

Внаслідок агресії малі броньовані артилерійські катери (МБАКи) “Бердянськ”, “Нікополь”, рейдовий буксир “Яни Капу”, а також 24 військовослужбовці України захоплені військовою окупаційною владою РФ.

У списку полонених кременчужанин Богдан Головаш, випускник Кременчуцького військового ліцею 2011 року випуску – старший матрос малого броньованого артилерійського катеру «Бердянськ».  Богдан Головаш був серед курсантів Академії ВМС ім. Нахімова у Севастополі, які покинули Крим після окупації його військовими РФ. Він переїхав до Одеси для продовження навчання.

Також, слова підтримки написав на своїй сторінці у Facebook голова Полтавської облради Олександр Біленький:

 – Він (ред. Богдан Головаш) – один з тих українських моряків, які не зрадили присязі в Криму, які відмовляються відповідати на питання ганебного російського судилища. Один з тих, у кого ми віримо й ким пишаємось, – наголосив він.

Біленький зазначив, що загалом на сьогодні більше сотні громадян України – цивільних та військових, – перебувають у російській неволі.

 – Точні цифри не відомі, адже самі росіяни зі своїми посіпаками їх старанно приховують. Серед незаконно ув’язнених та зниклих безвісти є й мої друзі, – пише він. – На жаль, обмін полоненими знову заблоковано російською стороною.

Свій допис Олександр Біленький підсумував дуже емоційно:

 – У зв’язку з цим дуже б хотілося звернутися до наших «мишебратьєв»: Заберіть своє лайно й віддайте наших хлопців!