Ви тут:
Відео Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

Полтавщину з робочим візитом відвідав Міністр юстиції Павло Петренко (ФОТО, ВІДЕО)

Сьогодні Міністр юстиції України Павло Петренко з робочим візитом відвідав Полтавщину.

Під час поїздки, очільник Мін’юсту презентував нову ініціативу Уряду – проект Є-Малятко, передав конфісковану квартиру, яка не була реалізована в ході відкритих торгів на OpenMarket, на потреби захисника України, який боронив кордони нашої держави в АТО та поспілкувався з журналістами під час прес-конференції в ОКІА “Новини Полтавщини”.

– Міністерство юстиції разом з партнерами надає низку ключових послуг, які потрібні батькам новонароджених. В рамках проекту Є-Малятко українці зможуть отримати ще 9 додаткових сервісів для молодих батьків. Серед них: державна реєстрація народження дитини, реєстрації місця проживання народженої дитини, заявка на призначення допомоги при народженні дитини, реєстрація народженої дитини в електронній системі охорони здоров’я, реєстрація народженої дитини у Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків та інші, – повідомив Павло Петренко.

Він наголосив, що міністерство забезпечуватиме обмін інформацією між різними відомствами, тому батькам треба буде подати лише одну заявку. Важливо, що послуга надаватиметься як безпосередньо у пологових впродовж 24 годин, так і в ЦНАПах та онлайн на порталі державних послуг.

– Нині Уряд прийняв усі необхідні для запровадження ініціативи Є-Малятко документи. Тож для її повноцінного запуску потрібно лише прийняття народними депутатами законопроекту, який вже підтримано Кабінетом міністрів та направлено до Верховної Ради.

У рамках візиту, Міністр юстиції України Павло Петренко разом з головою Полтавської ОДА Валерієм Головком та начальником Головного територіального управління юстиції у Полтавській області Олегом Тимченком здійснили безоплатну передачу однокімнатної квартири громадській організації «Будинок захищеної старості», яка в подальшому передасть майно учаснику АТО.

Сама квартира знаходиться у селі Дмитрівка Кременчуцького району. За відповідним рішенням суду, дане майно було конфісковане у боржника та передане на реалізацію до Системи електронних торгів арештованим майном.

– У ході проведення реалізації арештованого майна, тричі призначені торги так і не відбулися через відсутність допущених учасників торгів. Після чого комісією з розпорядження конфіскованим майном було прийнято рішення про безоплатну передачу майна, та внесено лот до Системи електронних торгів арештованим майном в розділ «Безоплатна передача». Після закінчення терміну, встановленого для подачі заявок на безоплатне отримання зазначеного майна, комісією з розпорядження конфіскованим майном ухвалено рішення про передачу квартири Громадській організації «Будинок захищеної старості» для подальшої передачі учаснику АТО, – зазначили посадовці.

Як наголосив Павло Петренко, Міністерство юстиції вже кілька років передає на потреби військових, дитячих будинків, шкіл та інших соціальних закладів автомобілі, одяг та приладдя, яке було конфісковано та не знайшло власників під час торгів на базі відкритого аукціону «OpenMarket».

– Раніше таке майно просто «розчинялося в повітрі». Нині ми зробили цю систему прозорою і виконуємо дійсно важливу соціальну функцію. І Уряд Арсенія Яценюка, і Уряд Володимира Гройсмана завжди займали принципову позицію стосовно того, що держава має дбати про людей, які віддають своє здоров’я і, на жаль, життя, захищаючи рідну землю, – підкреслив Павло Петренко.

– Вирішення проблем учасників АТО нині є в пріоритеті для обласної влади. Комплексна програма соціального захисту і соціального забезпечення населення, одним з пунктів якої є підтримка учасників АТО є єдиною в Україні. Це й реабілітація, й оздоровлення й лікування й надання, за можливості житла, за рахунок обласного бюджету. І сьогоднішня подія – підтвердження того, що саме такі практичні речі є доказом підтримки наших героїв, – зазначив Валерій Головко та передав ключі учаснику АТО Андрію Дуканичу.

Під час прес-конференції в ОКІА “Новини Полтавщини”, очільник Мін’юсту додатково розповів про усі ініціативи започатковані Урядом. Зокрема, наголосив, що захист прав дітей і жінок є одним із пріоритетів в роботі.

– Важливою складовою є кампанія #СтопНасильство, завдяки якій жертви домашнього насильства, змогли переконатися, що вони не залишаться сам на сам зі своєю проблемою і взнали, куди звертатися за допомогою, – підкреслив Міністр юстиції.

За його словами, з набуттям чинності Закону «Про запобігання та протидію домашньому насильству» поліція отримала ще більше інструментів для покарання кривдників. Нове законодавство повністю змінило підхід до визначення сексуальних злочинів, додатково криміналізувало поняття домашнього насильства. Та додав, що вперше в історії незалежної України поліція має можливість обмежувати всі контакти кривдників з жертвами. Для цього запроваджений механізм винесення заборонного та обмежувального приписів.

Міністр юстиції України відзначив активну співпрацю Полтавської обласної державної адміністрації з Урядом. Область постійно бере участь у пілотних проектах та інноваціях.

Голова ОДА Валерій Головко пригадав 2014-й – рік старту активного впровадження змін на Полтавщині. Для нашого регіону п’ять років не пройшли даремно.

Ми говоримо наче про прості речі, але дуже важливі. Згадайте черги на реєстрацію дитини чи шлюбу. І таких моментів дуже багато. Але сьогодні ми вже про це не згадуємо, бо рухаємося набагато швидше чим це реформувалося в країнах європейського союзу – в нас такого часу немає, — підсумував очільник Полтавської області.