Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

Полтавщина — єдина область в Україні, де виділяють кошти на поліпшення житлових умов спортсменів, – Олександр Біленький

28 лютого у Полтавській обласній раді відбулось вручення сертифікатів на отримання коштів для поліпшення житлово-побутових умов видатним спортсменам області та їх тренерам.

– Депутати обласної ради не просто звертають увагу на спорт, а й ним самі займаються. Нам важливо, щоб наші земляки росли здоровими, а спортсмени показували достойні результати на змаганнях. Наша область єдина область в Україні, де виділяють кошти на поліпшення житлових умов спортсменів. Щорічно ми збільшуємо розмір коштів на спорт на 20%. Так, на цей рік виділено 102 млн грн, не враховуючи капітальних видатків. Сподіваюсь, що наші спортсмени й надалі показуватимуть достойні результати, Дуже вдячний, що Полтавщину представляють на змаганнях Світового рівня, – зазначив голова Полтавської обласної ради Олександр Біленький.

У 2017 році відповідні грошові винагороди отримали заслужений майстер спорту України з боксу Олександр Хижняк та його тренер, заслужений тренер України Хижняк О.О., у 2018 році – майстер спорту України міжнародного класу з плавання, спортсмен з інвалідністю (ураження опорно-рухового апарату) Юрій Божинський та його тренер Калайда І.С.

– Переглядаючи той чи інший поєдинок, чи змагання ми вболіваємо за українців та полтавських спортсменів. Дивлячись на перемоги, розуміємо, що ми, як депутати обласної ради, як обласна державна адміністрація, можемо допомогти фінансово  та підтримати спортсменів. В нашій області спорт — це пріоритет. А ваші перемоги стоять на рівні перемог хлопців на Сході, – сказав заступник голови Полтавської ОДА, депутат обласної ради Роман Товстий.

Голова Полтавської обласної ради Олександр Біленький, заступник голови облдержадміністрації, депутат обласної ради Роман Товстий, депутат обласної ради Олег Сазонов та начальник Управління сім’ї, молоді та спорту Полтавської ОДА Олександр Буцький вручили чотирьом спортсменам сертифікати на отримання коштів для поліпшення житлово-побутових умов (по 500 тис. грн смортсмени, тренери – по 100 тис. грн).

А саме: заслуженому майстру спорту України з боксу Віктору Вихристу та його тренеру Олександру Ляховому, заслуженому майстру спорту України з веслування на байдарках та каное Едуарду Шеметило та його тренеру Олегу Камерилову, майстру спорту України міжнародного класу з боротьби греко-римської Ленуру Темірову та його тренеру Анатолію Коханевичу, майстру спорту України міжнародного класу з боротьби дзюдо Єлизаветі Каланіній та її тренеру Василю Волошину.

-Я вдячний, що обласна рада та адміністрація підтримує спортсменів області, а здобуття перемог — це вже за нами. Кошти, які я отримаю планую витратити на поліпшення житлово-побутових умов, адже це досить важлива складова життя, – розповів заслужений майстер спорту України з веслування на байдарках та каное Едуард Шеметило.

Довідково.

Каланіна Єлизавета, спортсменка постійного складу відділення дзюдо Полтавської обласної школи вищої спортивної майстерності, майстер спорту України міжнародного класу. член національної збірної команди України, кандидат на участь в Іграх ХХХІІ Олімпіади 2020 року в м. Токіо (Японія), її результати: 2012 рік: 2 м. на чемпіонаті Європи серед юніорів м.Пореч;2 м. на чемпіонаті України серед юніорів. 2013 рік: 1 м. на чемпіонаті України серед молоді; 2 м. на чемпіонаті України; 9 м. на чемпіонаті Світу серед юніорів м.Любляна. 2014 рік: 5 м. на кубку Світу м.Мадрід; 5 м. на чемпіонаті Європи серед юніорів м.Бухарест; 3 м. на чемпіонаті України. 2015 рік: 2 м. на кубку Європи м. Софія; 7 м. на континентальному кубку м.Калуж-Нопака; 1 м. на чемпіонаті України; 3 м. на чемпіонаті Світу серед юніорів м.Абу-Дабі. 2016 рік: 1 м. на континентальному кубку м.Таллін; 3 м. на чемпіонаті Європи серед молоді м.Тель-Авів; 2 м. на кубку Європи м.Братислава; 1 та 3 місця на чемпіонаті України. 2017 рік: 5 м. на чемпіонаті Європи м.Варшава; 2 м. на Міжнародному турнірі «Grand Pri» м.Хух-Хото. 2018 рік: 1 м. на кубку Європи м.Одівелаш; 1 м. на міжнародному турнірі «Гран Прі» м.Агадир; 3 м. на чемпіонаті Європи м.Тель-Авів; 3 м. на командному чемпіонаті Європи м.Єкатеринбург; 9 м. на чемпіонаті Світу м.Баку; 2 м. на абсолютному чемпіонаті України м.Дніпро.

Єлизавета Каланіна посідає 6 місце міжнародного рейтингу та кандидат збірної команди України для участі в Іграх ХХХІІ Олімпіади 2020 року в м. Токіо (Японія).
Її тренер Волошин Василь Васильович, заслужений тренер України, тренер вищої категорії, майстер спорту з Дзюдо.

Шеметило Едуард, спортсмен постійного складу відділення з веслування на байдарках і каное школи вищої спортивної майстерності, заслужений майстер спорту України, член національної збірної команди України і його результати є такими: 2009 рік: срібний призер Чемпіонату Європи серед молоді – марафон (Польща) і вперше в історії спорту Україна завоювала медаль; 3 та 6 місця на Чемпіонаті Світу серед молоді – марафон (Португалія). 2010 рік: срібний призер на трьох дистанціях V літніх спортивних ігор молоді; срібний призер Чемпіонату Світу з марафону серед молоді (Іспанія) де виконав норматив майстра спорту України міжнародного класу. 2011 рік: переможець кубку Світу (Познань); п’яте місце на чемпіонаті Європи (Белград).

Едуард увійшов до десятки кращих спортсменів України за травень місяць 2011 року. 2012 рік: 1 та 4 місця на І етапі Кубку Світу м.Познань; 2 та 5 місця на Чемпіонаті Світу з марафону серед молоді м. Рим. 2013 рік: 3 місце на чемпіонаті Європи м.Монтемор-о-Вело; 1 місце на чемпіонаті Європи серед молоді м.Познань; 2 місце на Всесвітніх іграх м.Калі; 5 місце на чемпіонаті Світу м.Дуйсбург. 2014 рік: 2 місце на Чемпіонаті Європи м.Бранденбург; 7 місце на чемпіонаті Світу з марафону м.Оклахома. 2015 рік: 3 місце на чемпіонаті Європи м.Рачиця; 2 та 5 місце на чемпіонаті Світу м.Мілан. 2016 рік: 2, 4 та 7 місця на Чемпіонаті Європи м.Москва. 2017 рік: два 5 місця на Чемпіонаті Європи м.Пловдів; 3 та 9 місця на чемпіонаті Світу м.Рачице. 2018 рік: 12 місце на Чемпіонаті Європи м.Белград; 2 місце на чемпіонаті Світу м.Монтемор-о – Вело.

Щорічно являється багаторазовим переможцем та призером Кубків та Чемпіонатів України. Мета цього спортсмена ввійти до складу олімпійської збірної та взяти участь у Олімпійських іграх.
Його тренер Камерилов Олег Єгорович, заслужений тренер України, тренер вищої категорії, майстер спорту СРСР.

Вихрист Віктор, спортсмен змінного складу відділення боксу Полтавської обласної школи вищої спортивної майстерності, заслужений майстер спорту України, член національної збірної команд України.

2012 рік: чемпіон Міжнародного турніру присвяченому «Дню визволення м.Київа; переможець матчевої зустрічі Україна – Америка WSB/ всесвітня серія боксу «Українські отамани». 2013 рік: переможець міжнародного турніру класу «А» Педро Сайса Бенедикто; 1 місце на чемпіонаті України серед дорослих. 2014 рік: переможець матчевої зустрічі Україна – Німеччина WSB/ всесвітня серія боксу «Українські отамани»; 1 місце на чемпіонаті України серед дорослих. 2015 рік: переможець міжнародного турніру Трестіна та чемпіонату України серед дорослих. 2016 рік: Чемпіон України. 2017 рік: переможець міжнародного турніру класу «А» (Угорщина); переможець міжнародного турніру класу «А» М.Мангера; переможець чемпіонату Європи; учасник чемпіонату світу. 2018 рік: 1 місце на чемпіонаті України.
Його тренер Ляховий Олександр Миколайович, заслужений тренер України, тренер вищої категорії, майстер спорту з боксу.

Теміров Ленур, спортсмен постійного складу відділення греко – римської боротьби Полтавської обласної школи вищої спортивної майстерності, майстер спорту України міжнародного класу, член національної збірної команди України.

З 2009 по 2013 роки Ленур був абсолютним чемпіоном України з греко – римської боротьби. 2010 рік: бронзовий призер Чемпіонату Європи; бронзовий призер Чемпіонату Світу серед молоді. 2011 рік: учасник ліцензійного турнірі (Китай). 2012 рік:учасником Олімпійських ігор в Лондоні. 2018 рік: 3 місце чемпіонату України; 1 місце командного чемпіонату України; 3 місце чемпіонату Світу м.Будапешт.
Його тренер, тренер вищої категорії Коханевич Анатолій Іванович.