Ви тут:
Медицина Полтавщина Суспільство 

Педіатри Полтавщини розповіли про всі тонкощі вакцинація проти кору

Педіатри Полтавщини розповіли про всі тонкощі техніки вакцинації КПК.

Вакцина КПК є живою, тому чутлива до тепла та світла. Температура зберігання та транспортування вакцини КПК +2 +8 градусів. Вакцина КПК суха, у вигляді порошка, розводиться розчинником.

Як вводиться: Вакцина КПК вводиться переважно підшкірно, допускається внутрішньом’язеве введення. Місце для підшкірного введення вакцини –середня частина плеча в ділянці трицепсу. Кут голки для підшкірного введення – 45 градусів.

«Пріорікс» (в державних закладах) 2х дозний, в аптечній мережі – однодозний. «MMR II» – однодозний. На кришці вакцини «Пріорікс» є термоіндикатор, який має вигляд квадрату, вписаного в коло. Колір квадрату має бути світлішим за коло.

Вакцинний матеріал КПК чутливий до спиртових розчинів, тому перед введенням вакцини треба дочекатись поки спирт висохне після обробки місця введення.

Нагадаємо, що за минулий тиждень на Полтавщині на кір захворіли 16 людей.

Недотримання температурних умов зберігання та транспортування вакцини КПК призводить до неефективності вакцинації.

Схема введення вакцини КПК в Україні: в 12 місяців та 6 років (допускається введення КПК з 9-ти місячного віку, але в цьому випадку доза не зараховується (вважається нульовою).

При щепленні з порушенням календаря, дітям у віці 6-17 років, після 1 дози через 1 міс вводять 2-гу дозу.

Вакцина КПК може бути введена одночасно з будь-якими вакцинами (за винятком, БЦЖ, згідно нашого законодавства).

Поєднання вакцини КПК та варілрікс: одночасно або з інтервалом 1 місяць.

Реакція Манту робиться через 1 місяць після введення КПК.

Перенесене захворювання на кір, епідемічний паротит чи краснуху не є протипоказанням до щеплення КПК.

Кому не проводиться щеплення: Якщо дитина, народжена від матері з ВІЛ, то до уточнення ВІЛ-статусу дитини, щеплення КПК не проводиться. Вакцинація КПК не проводиться дітям, хворим на ВІЛ з важкою імуносупресією.

Після введення людського імуноглобуліну або препаратів крові вакцинацію КПК слід відкласти щонайменше на 3 міс (згідно інструкції виробника). На 7-10 добу після введення вакцини КПК може бути підвищення температури, збільшення потиличних або шийних лімфовузлів і поява висипки. Це нормальна реакція на вакцину і не є хворобою. Проходить без лікування. Звісно, що дитина при цьому не є заразною і може відвідувати дитячий колектив.