Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

ПАТ “Полтаваобленерго” пропонують відзвітувати на сесії Полтавської облради про залишки коштів на рахунках підприємства

Сьогодні на засіданні постійної комісії Полтавської обласної ради з питань агарної політики та земельних відносин першим питанням розглядали порядок оплати та оформлення договорів за використання електроенергії. Зокрема, говорили про зміни, передбачені Законом України “Про ринок електричної енергії”.

“З 1 січня ПАТ “Полтаваобленерго” відокремило підрозділ постачальника. Тепер у межах ринку діє два підприємства: оператор системи розподілу – це ПАТ “Полтаваобленерго” та електропостачальники, яких багато. Є постачальник універсальних послуг – “Останньої надії”. Договори всі публічні”, – розповіла начальник договірного відділу ПАТ “Полтаваобленерго” Тетяна Матвієнко.

За її словами, споживачі можуть обирати собі пропозицію постачальника, на сайті якого мають бути висвітлені комерційні пропозиції. Відокремлений підрозділ від ТОВ “Полтаваобленерго” – це ТОВ “Полтаваенергозбут”. На нього на найближчі два роки покладені обов’язки надання універсальної послуги.

У свою чергу начальник відділу з питань земельних відносин та надрокористування Віталій Козій зауважив, що для громадянина вартість послуги на електроенергію не змінилася.

“На два роки споживачам гарантована універсальна послуга. Загалом, змінилася система для юридичних осіб – підписувалися два договори: за доставку та безпосередньо за електричну енергію”, – сказав Віталій Козій.

Якщо ж договір не уклали, а електроенергію спожили, то передбачена послуга продажу електроенергії за тарифом “Останньої надії”. Нею можна користуватися не більше 3-ьох місяців. Тобто за цей час необхідно визначитися з постачальником, інакше можливе відключення. На таких умовах електроенергія коштуватиме близько 6 грн за кВт.

Такі зміни та умови плати за електроенергію наперед викликали у депутатів жваві обговорення. Зокрема, депутатів зацікавила доля грошей, надлишки яких на умовах передплати залишаються на рахунках підприємства.

Після дискусії, члени комісії вирішили рекомендувати керівництву ПАТ “Полтаваобленерго” письмово надати інформацію про загальну кількість залишків коштів, які не повернуті користувачам. Відповідний звіт депутати хочуть заслухати і на найближчій сесії.