Ви тут:
Суспільство Цікавинки 

NASA втратила зв’язок із марсоходом Opportunity

Аерокосмічне агентство NASA визнало втрату марсохода Opportunity. Апарат пропрацював 15 років, пройшовши дистанцію в 45 кілометрів. Про це повідомляє “24 канал“.

Ресурси Opportunity був розрахований на три місяці роботи і один кілометр, який мав пройти марсохід, вважався б величезним досягненням.

Інженери втратили зв’язок з Opportunity, який отримували енергію від сонця, 10 червня минулого року під час масштабної пилової бурі, що охопила всю планету. З того часу представники NASA робили численні спроби відновити зв’язок з шестиколісним всюдиходом, які так і не увінчалися успіхом.

Офіційні особи космічного агентства повідомили, що обладнання Opportunity могло бути пошкоджено пиловою бурею, що обрушилася на марсохід, коли той перебував в Долині наполегливості (Perseverance Valley). Буря бушувала досить тривалий час, перекривши доступ до сонячних променів, головному джерелу енергії для функціонування робота.

На тлі низької температури (близько -30 градусів) значно знизилася ефективність роботи акумулятора, який остаточно розрядився і зв’язок із Землею було втрачено.

“В результаті марсохід Opportunity пропрацював на Марсі довше будь-якого іншого робота, відправленого для дослідження Червоної планети”, – йдеться у повідомленні.