Ви тут:
Кримінал Полтавщина Суспільство 

На Полтавщині зареєстрували 20 випадків порушення виборчого законодавства

За результатами перевірок, які провела поліція Полтавщини на підставі отриманих повідомлень та звернень громадян і спостерігачів, правоохоронці склали 20 адміністративних протоколів стосовно порушень виборчого законодавства. Про це інформує прес-служба ГУ НП в Полтавській області.

Як повідомив начальник поліції Полтавщини Андрій Замахін, у 17-ти випадках, які були задокументовані поліцейськими, порушення полягали у виготовленні та розповсюдженні друкованих матеріалів передвиборної агітації різних політичних партій без відповідних реквізитів.

Відносно порушників правоохоронці склали та направили до суду адміністративні матеріали за ч. 2 ст. 212-13 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

У 3-х інших ситуаціях, які отримали правову кваліфікацію за ст. 212-14 КУпАП, мали місце порушення порядку розміщення агітаційних матеріалів та політичної реклами.

Окрім того, від старту передвиборчих перегонів, поліція відкрила два кримінальні провадження за фактами підкупу виборців (ст. 160 Кримінального кодексу України) у Полтаві та Кременчуці. У кожному з них тривають слідчі дії.

Андрій Замахін наголосив на аполітичності поліції та зауважив:

“Головний обов’язок поліції – забезпечити законність виборчого процесу і, зокрема, волевиявлення громадян. Усі повідомлення про ймовірні порушення у цій сфері підлягатимуть якісному документуванню і перевірці для прийняття відповідного процесуального рішення за кожним підтвердженим фактом”.