Ви тут:
Кримінал Суспільство 

Колишній посадовець Нацполіції продавав службову інформацію колекторам та банкірам (ВІДЕО)

Працівники Департаменту внутрішньої безпеки та Головного слідчого управління Національної поліції, спільно з Генпрокуратурою, викрили колишнього начальника одного з департаментів НПУ на продажу службової інформації. Про це повідомляє прес-служба Нацполіції України.

Полковник поліції разом зі спільниками тривалий час за грошову винагороду надавали конфіденційні відомості та безпосередній доступ до них колекторським конторам, мережі банківських установ та приватним підприємствам. За одержані кошти посадовець придбав 9 квартир у столиці.

47-річний полковник поліції – колишній очільник одного з департаментів – на початку 2018 року вийшов на пенсію та налагодив схему незаконного заробітку.

Володіючи професійними навичками в галузі комп’ютерних технологій та програмного забезпечення, яке забезпечує роботу автоматизованих систем МВС та НПУ, чоловік задля доступу до закритої інформації залучив до своїх незаконних схем діючих працівників поліції – спеціалістів з-поміж співробітників НПУ, які займаються обслуговування автоматизованих відомчих баз.

Спільники надавали змогу іншим учасникам організованої групи – своїм колишнім колегам – здійснювати несанкціоноване, віддалене втручання до службових систем для отримання конфіденційних відомостей про громадян України. Інформацію за гроші передавали комерсантам.

Слідство встановило, що клієнтами та нелегальними користувачами службової інформації були персонал і працівники служби безпеки колекторських контор, великих приватних підприємств, банківських установ або будь-яка платоспроможна особа. Одних цікавили відомості при прийомі людей на роботу, інших адреси фактичного проживання кредиторів чи боржників, третіх – персональні дані працівників правоохоронних органів.

Для прикриття злочинної діяльності організатор групи відкрив фіктивне приватне підприємство з надання телекомунікаційних послуг. Його колишній підлеглий, діючий співробітник НПУ, крім забезпечення свого “боса” безперешкодним доступом на персональному комп’ютері до службових баз, налагодив за місцем свого мешкання таку собі “чергову частину” на кшталт call-центра “102”. Цілодобово, у телефонному режимі, клієнти отримували потрібну їм інформацію.

Отримані таким шляхом доходи екс-посадовця поліції стали поясненням придбаної ним у Києві нерухомості – 9 квартир, які наразі він здає в оренду. Частина з них була куплена до виходу на пенсію, тобто витік конфіденційної інформації був і під час його перебування на службі в органах.

Змовники діяли дуже обережно, дотримуючись усіх методів конспірації та продумуючи можливі ходи оперативних співробітників поліції. Були готові та попереджені про можливі службові перевірки, тому документування їхньої діяльності зайняло тривалий час.

Правоохоронці провели 58 санкціонованих обшуків у оселях підозрюваних, у службових кабінетах співробітників поліції, а також працівників банків, підприємств та контор. Правоохоронці вилучили різноманітну оргтехніку, сервер, мобільні телефони, копії документів, чорнову документацію, набої і кошти у вітчизняній та іноземній валюті.

Відразу після одержання чергової грошової винагороди за надану інформацію правоохоронці затримали співорганізатора групи. Також на підставі ст.208 КПК України затримали ще трьох основних фігурантів, зокрема – і колишнього начальника департаменту.

“Слідчими ГСУ готується оголошення підозри шести учасникам змови за ч.3 ст.28 (Вчинення злочину групою осіб, групою осіб за попередньою змовою, організованою групою або злочинною організацією), ч.2 ст. 361 (Несанкціоноване втручання в роботу електронно-обчислювальних машин (комп’ютерів), автоматизованих систем, комп’ютерних мереж чи мереж електрозв’язку) та ч.2 ст.361-2 (Несанкціоновані збут або розповсюдження інформації з обмеженим доступом, яка зберігається в електронно-обчислювальних машинах (комп’ютерах), автоматизованих системах, комп’ютерних мережах або на носіях такої інформації) Кримінального кодексу України. Під час слідства буде встановлено ступінь вини кожного з групи та дана остаточна кваліфікація їхнім діям”, – йдеться у повідомленні.