Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

Горбанівський геріатричний пансіонат стане найенергоефективнішою серед сертифікованих будівель в Україні

Горбанівський геріатричний пансіонат отримав сертифікат енергоефективності. Він має найвищий показник економії енергії класу С. Будівля пансіонату стала найенергоефективнішою із сертифікованих в Україні.

Цього року Геріатричний отримав сертифікат енергоефективності класу С. Це найвищий показник для будівель. Після реконструкції пансіонат не втрачає тепло, а зберігає його всередині. Раніше він мав зовсім іншу систему: витрати на опалення були колосальними, але тепло в приміщенні не зберігалося. Усе через те, що воно виходило, наче крізь стіни. Тому потрібно було постійно підтоплювати приміщення.

— За енергоефективністю майбутнє. Вже зараз помітно наскільки це важливо і необхідно. На прикладі пансіонату бачимо, що будівля зберігає більше тепла. Зараз удвічі, а то й більше, зменшилися витрати на опалення будівлі, — говорить голова Полтавської ОДА Валерій Головко.

За словами в. о. директора КП «Полтавська агенція з енергоефективності» Полтавської облради Олексія Северина, з цього року всі державні будівлі повинні обов’язково мати подібні сертифікати з визначеним класом економії енергії. Процес «сертифікації» в країні тільки розпочався.

— Будівля пансіонату стала першою, яка отримала енергетичний сертифікат найвищого рівня в Україні. Це значна робота і величезний успіх, — стверджує Олексій Северин.

Як проводилася термомодернізація?

Процес термомодернізації пансіонату почався з 2015. Підрядна компанія «Термотех» працювала поетапно. Спершу замінили систему опалення. Там демонтували стару систему, а після її удосконалили. Потім на території пансіонату встановили сучасний теплопункт.

Датчики, які знаходяться ззовні, реагують на зміни температури на вулиці. Тому паралельно змінюється і температури в приміщенні. Так покращили ефективність закладу. Після підрядник замінив дах, вікна та утеплив будівлю. Також провели утеплення і під цоколем будівлі.

Минулого року закінчили термомодернізацію в господарському корпусі. Це було останнє приміщення, яке утеплили. Загалом такі заходи дозволяють економити майже 56% коштів від колишньої вартості опалення.
Зараз у пансіонаті проживає близько 230 осіб похилого віку та людей з інвалідністю. Вони отримують медичну допомогу та догляд спеціалістів.

— Важливо було не тільки підвищити енергоефективність будівлі, а й зробити її комфортною для людей, які там перебувають, — стверджує директор Департаменту будівництва, містобудування і архітектури та ЖКГ ПОДА Тимофій Голбан.

З минулого року у пансіонаті також надають послуги догляду за «лежачими» хворими. Їх у закладі до 40%. Для них закупили спеціальні ліжка та меблі, необхідні речі для гігієни.

Нагадаємо, пансіонат працює з 1991 року. Загальна площа закладу — 11847,09 м², у тому числі опалювальна — 10744,78 м². У 2017-у під час опалювального сезону завдяки утепленню та подібним енергоефективним заходам у пансіонаті зекономили майже 155 тис. грн. З часом ця цифра тільки зростає.

Прес-служба Полтавської ОДА