Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Екологічні програми та аварійні споруди: у Полтаві відбулося засідання екологічної комісії облради (ФОТО)

У приміщенні обласної ради відбулося засідання постійної комісії обласної ради з питань екології та раціонального природокористування під головуванням Ігоря Горжія.

У засіданні взяли участь заступник голови облради Анатолій Ханко, заступник голови Полтавської ОДА Роман Товстий, директор Департаменту екології та природних ресурсів Полтавської ОДА Максим Брикульський, начальник регіонального офісу водних ресурсів у Полтавській області Ігор Еренбург, депутати обласної ради, представники громадськості.


До порядку денного включили 7 питань. Про стан виконання заходів регіональної цільової Програми розвитку водного господарства та екологічного оздоровлення басейну річки Дніпро в Полтавській області на період до 2021 року доповів Максим Брикульський.

«Зазначена програма діє, але виконується не в повному обсязі. За 2018 рік виконано заходів на 134 млн грн — це 73 % від суми коштів, що передбачалося програмою», — зазначив він.


Комісія взяла до відома інформацію про хід виконання цільової Програми «Довкілля — 2021» та про звіти розпорядників коштів щодо використання коштів фонду охорони навколишнього природного середовища Полтавської області у 2018 році.


Депутат від Пирятинщини Іван Близнюк підняв питання ОВД (оцінки впливу на довкілля), яка потрібна для повноцінної реалізації Програм.


Комісія розглянула звернення депутата Руслана Ляшка щодо незадовільного технічного стану гідротехнічної споруди в урочищі Хаєцьке (Лубни). У районі нижче розташування дамби проживає біля 2 тис. людей, які можуть постраждати внаслідок її руйнування. Проте на сьогодні в дамби немає власника — вона не перебуває на балансі ні в лісгоспу, ні в міської ради.


Звернення комітету Петрівсько-Роменської сільради Гадяцького району щодо виділення коштів на реконструкцію очисних споруд на території сільради озвучила голова Петрівсько-Роменської сільради Валентина Бугайова.

«Ними користуються 209 абонентів, ДНЗ, дві автоколони. Ми не можемо залишити мешканців будинків без водовідведення. А головне — очисні споруди розташовані на березі рачки Татарки, яка є притокою Хоролу. У разі прориву буде екологічна катастрофа, бо відходи досягнуть Миргорода», — повідомила вона.


Також на засідання комісії приїхала делегація мешканців Білецьківської сільради Кременчуцького району 20 чоловік на чолі з головою сільради Анною Самойлюк. Вона розповіла про ситуацію з мисливськими угіддями, виділинеми Кременчуцькому УТМР, від користування якими, за її словами, усунули місцевих мешканців. По відповідному зверенню комісія ухвалила створити робочу групу для з’ясування обставин і доповісти на наступному засіданні.