Ви тут:
Освіта Суспільство Україна 

До Національного фонду досліджень приєднають Держфонд фундаментальних досліджень

Міністерство освіти і науки почало реорганізацію Державного фонду фундаментальних досліджень (ДФФД) – його приєднають до Національного фонду досліджень (НФД). Відповідний наказ МОН вже підписано, а рішення внесено до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань сьогодні, 31 січня 2019 року.

Про це повідомляє Міністерство освіти і науки України.

«Під час першого засідання Наукової ради Національного фонду досліджень, що відбулося минулого тижня, члени ради поставили нам багато запитань про те, коли ж буде реорганізація ДФФД. Хочу вкотре всіх заспокоїти. Положенням про Нацфонд досліджень чітко визначено, що він є правонаступником Державного фонду фундаментальних досліджень. На початку січня ми отримали повідомлення про те, що Нацфонд було зареєстровано як юридичну особу. Тоді одразу ж почалася підготовка до реорганізації. Зараз уже здійснено всі необхідні кроки і процедура припинення Держфонду фундаментальних досліджень стартувала», – пояснив генеральний директор директорату науки МОН Дмитро Чеберкус.

Зазначеним наказом також утворено комісію з реорганізації, яка здійснить всі необхідні заходи. Докладніше можна дізнатися тут.

Нагадуємо, що Національний фонд досліджень було утворено 4 липня 2018 року, а наприкінці грудня Уряд затвердив склад Наукової ради НФД. Наразі триває формування дирекції Фонду.

Національний фонд досліджень є одним з ключових елементів реформи системи фінансування науки України. Він надаватиме гранти на фундаментальні дослідження з природничих, технічних, суспільних та гуманітарних наук, а також на прикладні дослідження та розробки за пріоритетними напрямами. Кошти розподілятимуть шляхом надання індивідуальних, колективних та інституційних грантів. Вперше в Україні науковці зможуть їх отримати незалежно від відомчого підпорядкування.

На роботу фонду в держбюджет 2019 року закладено понад 260 млн грн.