Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Для полтавців шукають зручні та екологічні автобуси

Відповідно до Концепції інтегрованого розвитку міста, що була прийнята Полтавською міською радою наприкінці 2018-го, до 2030 року обласний центр повинен бути забезпечений екологічним і зручним для людей будь-яких категорій транспортом.

Місцева влада спільно з Комунальною організацією «Інститут розвитку міста» шукає варіанти автобусів, які б відповідали закладеним у концепції критеріям. Від виробників із України, Білорусі пропозиції вже отримали. Минулого тижня можливі шляхи співробітництва озвучили й китайці, повідомляють у міській раді.

Як зазначив гість із Піднебесної Чжоу Сунь, їхні виробники можуть постачати Полтаві автобуси різних модифікацій, навіть створені під замовлення. Серед запропонованих варіантів на сьогодні певну зацікавленість української сторони викликає транспорт на газі.

Ці автобуси вже з заводу їздять на метані, – зазначив депутат міської ради Андрій Матковський. – А це дозволяє економити на пальному. Собівартість проїзду буде на 20% нижче, ніж за умови використання дизельного пального. Крім того, хочеться, щоб у нас відповідно до програми розвитку міста була гарна екологія. Сучасні двигуни, які працюють на метані, вирішують це питання. Від них – набагато менше викидів, ніж від дизельних автобусів. Цей транспорт повинен бути пристосованим для користування людьми з інвалідністю. Саме тому ми розглядаємо можливість придбання такого транспорту. Я думаю, подивимося ще на гібридні та електричні автобуси.

Але це не означає, що для міста закуповуватимуть транспорт саме китайських виробників.

Для нас важливими є співвідношення «ціна – якість», а також можливість обслуговувати автобуси саме в Полтаві, – наголосив заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів (питань житлово-комунального господарства) Олексій Чепурко. – Торік ми були свідками транспортних проблем, шантажу нашими перевізниками, тому нині я поставив перед собою завдання збільшити кількість комунального транспорту в Полтаві. Це й тролейбуси, й автобуси, які обслуговуватимуть наші найвіддаленіші від центру території. Вирішити таке складне питання можна лише спираючись на системний підхід.

21 лютого за участі заступника міського голови Олексія Чепурка та директора КО «Інститут розвитку міста» Юрія Левченка, протестували роботу білоруських автобусів МАЗ, які представили представники ТОВ «МАЗтранссервіс».

Під час робочої зустрічі представники виробника представили автобус середнього класу, низькопідлоговий, для перевезення пасажирів місткістю до 64 особи, який має 25 сидячих місць та одне місце для людей з інвалідністю. У комплектацію входить система обігріву, вентиляції, сучасний двигун.

Керівництво міста у своїй позиції одностайне: полтавці не можуть бути заручниками забаганок приватних перевізників, тому завданням на цей рік ставить закупівлю кількох десятків автобусів місткістю приблизно по півсотні пасажирів.

Перед тим як визначитися з постачальником, міська влада планує отримати всі можливі комерційні пропозиції й розглянути їх на робочій комісії спільно з представниками комунального підприємства-перевізника, адже саме йому потім експлуатувати, підтримувати ці автобуси в нормальному стані.