Ви тут:
Суспільство 

З України до Йорданії намагались незаконно вивести 1600 птахів – щигликів, – ДФС

Працівники Управління протидії митним правопорушенням та міжнародної взаємодії Київської митниці ДФС у співпраці зі співробітниками СБ України виявили спробу вивезти літаком з України живих птахів за підробленими документами. Про це повідомляє прес-служба ДФС.

До одного з підрозділів митного поста “Аеропорт “Бориспіль” звернувся для розміщення вантажу “живі птахи – щиглі” на склад тимчасового зберігання та для подальшого його митного оформлення громадянин Лівану. До митного контролю іноземець, зокрема, подав Довідку на бланку одного з громадських об’єднань, яке опікується охороною птахів та дрібних хатніх тварин, відповідно до якої загальна вартість птахів становить – 80 тис. грн.

 

Митники вирішили ретельно перевірити супровідні документи на вантаж і не помилилися. Згідно з відповіддю зазначеного громадського об’єднання, воно не є організацією, що вирощує, розводить, чи продає будь-яких птахів. Статутом діяльності об’єднання передбачено винятково реєстрація птахів, які були виведені в неволі членами організації (заводчиками або розплідниками) за їх заявами. Крім того, у відповіді йшлося, що вказаний громадянин – Лівану дійсно є членом даного об’єднання. Разом з тим зазначалося, що процедура отримання дозволу на вивезення живих птахів за межі митної території України Статутом об’єднання не передбачена.Будь-яких додаткових документів на закупівлю живих декоративних птахів іноземець не надав.

“Враховуючи наведене, громадянин Лівану вчинив дії, спрямовані на переміщення товару “птахи живі – щиглі” у кількості 1600 шт. через митний кордон України з приховуванням від митного контролю, шляхом подання органу доходів і зборів як підстави для переміщення товарів підроблених документів, а саме Довідки на бланку підприємства громадської організації. Складено протокол про порушення митних правил за ст. 483 Митного кодексу України. Птахів вилучили до винесення судом рішення у справі і передали до одного з профільних обласних закладів на відповідальне зберігання”, – йдеться у повідомленні.