Ви тут:
Суспільство Україна 

З 1 січня запрацювала послуга муніципальної няні

Послугами няні від держави зможуть скористатися родини з дітьми до 3-х років, якщо обоє батьків працюють. Ініціатива “Муніципальна няня” була затверджена урядом у рамках державної соціальної програми “Національний план дій щодо реалізації Конвенції ООН про права дитини” ще в травні 2018.

Згідно з задумом уряду, компенсацію 1500 грн за місяць роботи няні працюючі батьки мали отримувати наприкінці року. При цьому дитині має бути до 3-х років.

Для того, щоб отримати від держави допомогу повинна виконуватися обов’язкова вимога – няня повинна бути працевлаштована офіційно.

Серед необхідних документів юристи перелічують укладений договір про працевлаштування, ідентифікаційний код роботодавця (батьків) та няні, а також трудову книжку няні.

Читайте також: Муніципальна няня не позбавлятиме права на декретні виплати та відпустку, – Андрій Рева

Розмір виплат прив’язаний до прожитковому мінімуму для дітей віком до шести років. З 1 січня 2019 року –це 1626 грн. 

Відшкодування послуг “муніципальна няня” має відбуватися щомісячно.  

Компенсація  послуги виплачується отримувачу послуги „муніципальна няня” (батько/мати або опікун) в розмірі прожиткового мінімуму на дітей віком до шести років, встановленого на 1 січня відповідного року, за кожну дитину, якій надається послуга з догляду муніципальною нянею.

Читайте також: Гройсман пояснив як працюватиме програма “муніципальна няня”.

Втім компенсація послуги „муніципальна няня” не надається батькам, які є батьками-вихователями дитячих будинків сімейного типу, прийомними батьками, якщо вони отримують грошове забезпечення відповідно до законодавства.