Ви тут:
Економіка Суспільство Україна 

З 1 січня втратив силу мораторій на планові перевірки бізнесу

З 1 січня 2019 припинив дію мораторій на планові перевірки малого і середнього бізнесу. Його прийняли в 2014 році і продовжували в рамках голосування за держбюджет протягом 5 років. Ознайомитися зі змістом закону можно на сайті Верховної Ради.

Як зазначає AIN.UA, мораторій відмінили в обмін на перехід контролюючих держорганів на ризико-орієнтовану систему планових перевірок. За словами міністра економічного розвитку і торгівлі України Степана Кубіва, бізнеси з низьким ступенем ризику перевірятимуть не частіше ніж один раз на 5 років, з високим – не частіше одного разу на два роки. Ознайомитися з законом про лібералізацію нагляду можна на сайті Верховної Ради.

 

Дізнатися про планові перевірки можна заздалегідь. На спеціально відкритому порталі inspections.gov.ua опубліковані дані 26 з 33 інспекційних органів і є інформація про 110 000 запланованих на 2019 рік перевірок. Сформувала план документальних перевірок й Державна фіскальна служба – в її графіку 6944 перевірки. Вони охоплюють близько 5000 суб’єктів господарської діяльності, 347 юридичних осіб, одна тисяча шістсот п’ятьдесят один фізичних осіб.

Податківці відвідають з плановими перевірками компанії, якщо вони підпадають під наступні критерії ризику:

мають рівень сплати податку на прибуток нижче рівня оплати по відповідній галузі;
мають рівень сплати ПДВ нижче рівня оплати по відповідній галузі;
задекларували від’ємне значення об’єкту оподаткування податком на прибуток;
мають відносини з контрагентами, які знаходяться в розшуку, ліквідовані або збанкрутували;
мають розбіжності по податковим зобов’язанням і податковим кредитом.

Основне число перевірок доводиться на платників податків в сфері металургії, фармацевтики, роздрібної торгівлі та торгівлі паливом, а також контрагентів, задіяних у сфері постачання товарів, робіт і послуг.

Крім того, як і раніше, держоргани можуть проводити позапланові перевірки – але для цього буде потрібно отримати дозвіл.