Ви тут:
Суспільство Україна 

Верховний Суд України дозволив арештувати акції російських банків за анексію Криму

Верховний Суд України дозволив стягнути з РФ компенсації за експропрійоване в окупованому Криму майно відповідно до рішення гаазького Арбітражного суду

Про це повідомляє портал “Судова влада України”.

Арбітражний суд дозволив стягнення компенсацій із РФ за захоплене в Криму майно у травні 2018 року. У липні 2018 року 18 юридичних осіб та одна фізична особа звернулися до Апеляційного суду Києва із заявою про визнання та надання дозволу на виконання рішення Арбітражного суду.

У серпні 2018 року заявники подали до Апеляційного суду Києва заяву про забезпечення позову, в якій просили заарештувати прості іменні акції ПАТ “Акціонерний комерційний промислово-інвестиційний банк”, АТ “Сбербанк” та АТ “ВТБ Банк”, кінцевими бенефіціарами яких є РФ.

5 вересня 2018 року Апеляційний суд Києва задовольнив заяву про забезпечення позову, а 25 вересня 2018 року – заяву про визнання та надання дозволу на виконання рішення Арбітражного суду.

Верховний суд відхилив скаргу на ухвалу Апеляційного суду від 25 вересня, а скаргу на ухвалу від 5 вересня ухвалив задовольнити частково.