Ви тут:
Суспільство Цікавинки 

Вчені розвінчали міф про зміну клімату через Сонце

Масштабні періодичні зміни клімату в північній півкулі Землі не залежать від сонячної активності.

Зміна сонячної активності не впливає на масштабні періодичні зміни клімату в північній півкулі Землі, відомі як північноатлантична осциляція (NAO). Такого висновку дійшли вчені з Канади, повідомляє Кореспондент з посиланням на Phys.org.

Періодичні зміни клімату на півночі Атлантичного океану, між Ісландською депресією і Азорським антициклоном, названі осциляцією, відповідають за суворість зим в Європі.

Вважалося, що ці кліматичні зміни, в свою чергу, залежать від циклу Швабе – 11-річного циклу сонячної активності. Деякі вчених, ґрунтуючись на цьому, намагалися спрогнозувати погодні умови взимку на багато років вперед.

У новій роботі кліматологи показали, що між осциляцією і циклом Швабе немає прямого зв’язку. Учені продемонстрували, що до середини 1960-х років вплив Сонця на осциляцію ніяк не простежується, хоча є слабка кореляція після цієї тимчасової точки.

Останнє пояснюється випадковим збігом через внутрішню мінливість кліматичної системи і не може використовуватися для прогнозування погодних умов в майбутньому. Таким чином, причина NAO криється в самій атмосфері Землі, а не в космічних явищах