Ви тут:
здоров’я Медицина Суспільство Україна 

Вакцинація проти кору не пригнічує імунітет, – Уляна Супрун

В Україні спалах кору триває 2 роки. Тільки з 28 грудня по 3 січня на кір в Україні захворіли вже 2 305 людей — 966 дорослих та 1 339 дітей. Одна дворічна дитина померла за цей період.

Єдина адекватна відповідь, щоб запобігти новим випадкам інфекції — посилені заходи з вакцинації — щоби кожна дитина, яка ще не має щеплення від кору та яка не має медичних протипоказань, невідкладно отримала свій захист, – розповідає в. о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун.

Висловлювання, зокрема медичних працівників, котрі не мають відповідної фахової кваліфікації та досвіду в імунопрофілактиці, щодо неприпустимості заходів посиленої вакцинації проти кору в період епідсезону грипу не мають під собою науково обґрунтованих підтверджень, йдуть в розріз позиції медичної спільноти, здоровому глузду. Зазвичай вони базуються на думці “одного-довіреного-фахівця”, по факту псевдонауковця, та лише його особистому досвіді, і зовсім ігнорують дослідження, визнані на світовому рівні.

Один з аргументів — начебто вакцини проти кору (КПК) мають здатність пригнічувати імунітет, тому в період епідсезону грипу категорично не можна проводити масову вакцинацію проти кору. Натомість дослідження вказують, що вакцина КПК не підвищує ризики цих інфекцій.Тобто не “перевантажує” імунну систему, не послаблює захист. Тому застосування вакцини проти кору в період підвищеної захворюваності на грип безпечне, – наголошує Супрун.

Ще один хибне твердження щодо посиленої вакцинації проти кору в період епідсезону грипу — що імунітет після вакцинації буде слабшим і досягнення високого рівня колективного імунітету (єдиний шлях зупинити спалахи хвороби) все одно не відбудеться.

Імунізація вакцинами з коровим компонентом вважається найбільш ефективним та найбільш важливим заходом у відповідь на спалах кору. Пріоритет слід надати виявленню та імунізації всіх осіб, що не були вакциновані або не отримали другої дози вакцини та контактували з хворим на кір, і, водночас, слід продовжити рутинні заходи з імунізації та посилити імунізацію (запрошення для імунізації вразливих груп населення), – коментує експерт ВООЗ доктор Чекмак Ніязі.

Та додав, що немає доказів збільшення частоти бактеріальних чи вірусних інфекцій після вакцинації від кору, паротиту і краснухи.

Вакцинуватися від кору, у період спалаху цієї інфекції та під час епідсезону грипу, людям без щеплень необхідно. Навіть, якщо йдеться про посилену вакцинацію. Особливо слід захищати дітей, вакцинуючи їх. Кір не обирає за національністю та не визнає кордонів певної країни. І коли ми маємо в арсеналі весь світовий досвід та наукові напрацювання, неприпустимо спиратися лише на особисту думку, – зазначила Уляна Супрун.