Ви тут:
здоров’я Суспільство Цікавинки 

Уляна Супрун пояснила, чи потрібен людині фтор

Фтор є одним з основних факторів стійкості зубної емалі до розвитку карієсу. Чим менше міститься фтору у зубній пасті, тим зуби більш вразливі до псування.

Основним джерелом фтору є питна вода. Оптимальний вміст фтору в ній складає 0,8-1 мг / л. Але у різних регіонах поверхневі води, які є джерелом питної води, містять різну кількість фтору. Тому у воді може бути нестача, надлишок або ж повна відсутність цього мікроелементу, – пояснює в.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун.

В Україні виділяють чотири основних геохімічних регіони за вмістом фтору у питній воді. Така класифікація доволі загальна, оскільки в межах регіонів існують локальні відмінності, тому обов’язково варто дізнаватися про вміст фтору безпосередньо в своїй місцевості.

Читайте також: Якість питної води на Полтавщині

Фтор відсутній чи його кількість дуже низька — Закарпатська, Івано-Франківська, Чернівецька, Львівська, Волинська, Рівненська області.

Знижений вміст фтору — Київська, Житомирська, Хмельницька, Вінницька, Одеська, Миколаївська, Херсонська, Запорізька області та Автономна Республіка Крим.

Нормальний вміст фтору — Чернігівська, Черкаська, Луганська, Сумська, Харківська області.

Підвищений вміст фтору — Полтавська, Кіровоградська, Дніпропетровська, Донецька області.

Крім фторування питної води, цим мікроелементом збагачують й продукти харчування — кухонну сіль (в Німеччині, Франції, Австрії та Швейцарії) та молоко (Чилі, Таїланд, Великобританія). Але ці методи не настільки ефективні.

Що робити, аби нормалізувати споживання фтору:

Якщо замовляєте воду, поцікавтеся у постачальника про вміст в ній фтору.

Якщо фтору недостатньо у воді, чи їжі, яку ви їсте — обирайте засоби для гігієни ротової порожнини, що містять фтор. Лише для початку порадьтеся з лікарем

Важливо звертати увагу на концентрацію фтору у своїй пасті.
Вміст фтору завжди має бути вказано на упаковці. Дорослим рекомендовано використовувати зубну пасту, що містить щонайменше 1350 ppm. Якщо ви маєте підвищену чутливість зубів, пасти з фтором використовувати не рекомендується.

Засоби, що містять фтор не бажано ковтати. З цих міркувань дітям краще використовувати дитячу зубну пасту із меншим вмістом фтору. Кілька порад як доглядати за зубами дітей