Ви тут:
Суспільство Цікавинки 

У січні в Україні можна буде побачити рідкісну астрономічну подію

У ніч на 21 січня можна буде побачити рідкісну астрономічну подію – Місяць зафарбується в іржавий відтінок і здаватиметься значно більшим, ніж зазвичай. Це станеться під час повного місячного затемнення, яке також збігатиметься з моментом найбільшого зближення Місяця і Землі, повідомляє 5.ua.

Усі фази затемнення поталанить побачити мешканцям Північної та Південної Америки. У другій половині ночі (21 січня) затемнення частково буде помітним в Африці та Європі, зокрема і в Україні.

Очікується, що початок напівтіньового затемнення в Україні відбудеться о 4:37 за Києвом, а початок повного тіньового затемнення – о 6:41. При цьому максимальну фазу варто чекати близько сьомої години ранку, коли над Україною вже зійде Сонце. Помітити його можна буде лише якщо небо буде безхмарним.

Науковці пояснюють: незвичне забарвлення Місяця під час затемнення спричинене розсіюванням і заломленням сонячного світла крізь нашу атмосферу, коли Місяць проходить через тінь Землі під час повного місячного затемнення.

“Зазвичай щороку відбувається від 2 до 5 місячних затемнень. Однак цьогорічне – незвичайне. Супутник нашої планети буде в перигеї, тобто Місяць перебуватиме у найближчій точці до Землі на своїй орбіті і виглядатиме значно більшим, ніж зазвичай. Наступне подібне затемнення відбудеться лише за три роки – у 2022-му”, – йдеться у повідомленні.